2024. 04 19.
4 °C

Ismét karting–bajnok lett Vajda Andrei „Kisbajnok”

2012.09.11 - 17:18

2008 után ismét bajnoki aranyérmet szerzett az ACR által szervezett karting-bajnokságon a szatmárnémeti Vajda Andrei. A „Kisbajnoknak” becézett fiatal pilóta idén a junior KF3 géposztályban bizonyult legjobbnak, azelőtt a pufo kategóriát nyerte meg.

Négy év után ismét bajnoki címet szerzett a Nemzetközi Automobil Szövetség (FIA) által is elismert román karting-bajnokságban a szatmárnémeti Vajda Andrei „Kisbajnok”. A Román Autóklub (ACR) által szervezett hatfordulós pontvadászatban a Szatmárnémeti Go Kart Team fiatal pilótája a 13–14 éveseket felsorakoztató junior KF3 géposztályban bizonyult a legjobbnak úgy, hogy csak négy etapon állt rajthoz. Legutóbb az elmúlt hétvégén, Kézdivásárhelyen a második lett, ez éppen elég volt a bajnoki cím megszerzéséhez.

A csapatfőnök Vajda Zsolt „Bajnok” – aki egyben a pilóta édesapja is – lapunknak elmondta, idén hatból csak négy fordulón tudtak részt venni, és két futamgyőzelemmel, illetve két második helyezéssel nyerték a bajnokságot. „Kisbajnok” legutóbb 2008-ban, a pufo kategóriában szerzett bajnoki címet, ezt követően a mini kategóriába nevezett, de „csak” egy bronz-, illetve két ezüstérmet sikerült szerezni. A mostani aranyérem mellé a fiatal pilóta még szerzett egy ezüstöt is, ugyanis a kézdivásárhelyi futam a Délkelet–európai Regionális Bajnokság 3., zárófordulója is volt. A junior KF3 géposztály dobogójának mindhárom fokát romániai versenyzők foglalták el.

„Nem tudtunk minden hazai futamon részt venni, ugyanis az olaszországi World Series Karting (WSK) három versenyén álltunk rajthoz. Így kényszerültünk kihagyni két romániai etapot. Ezért ez a bajnoki aranyérem még szebben csillog, és a pilóta tehetségét bizonyítja. De köszönet jár ezért a csapatnak is, ugyanis a kiváló szerelői munka is rengeteget számított. Ugyanúgy a támogatok segítségét is köszönjük” – értékelt Vajda Zsolt, aki korábban ralibajnokságon állhatott a dobogó legfelső fokára, most a fia lépett a nyomdokába.

„Kisbajnoknak” nem sok ideje maradt a vakációzásra, hiszen hétfőn kezdődik a tanév, de ezzel párhuzamosan megkezdi a felkészülést a következő évadra. A csapatfőnök elmondta, 2013-ban nagyobb hangsúlyt fektetnek a WSK–sorozat európai és világversenyeire, ugyanis az a cél, hogy „Kisbajnok” minél több tapasztalatot gyűjtsön a nemzetközi porondon.

Fotók: Szatmárnémeti Go Kart Team