Ervin
2 °C

Ismét kieső helyen a VSK

2012.05.05 - 18:45

A Szatmárnémeti VSK férfi kézilabdacsapata visszacsúszott a táblázat 13. helyére, miután vereséget szenvedett Suceaván, és a Dinamo Călăraşi odaadta a pontokat a CSM Ploieştinek.

A papírforma érvényesült Suceaván a helyi Bucovina és a Szatmárnémeti VSK férfi kézilabdacsapatok szombati bajnoki mérkőzésén. Ennek viszont csak a moldovaiak örültek, hiszen ezzel a sikerrel dobogón zárhatnak az idény végén, míg a szatmáriak továbbra is izgulhatnak, hogy elcsípjék az osztályzós helyezést a táblázatban. Ugyanis szombat délután a Dinamo pontokkal küldte haza Călăraşi-ról a CSM Ploieştiet, és ezzel prahovaiak ismét megelőzték a táblázatban a VSK-t.

Szombaton jól kezdtek a szatmári „piros-fehérek”, többször vezettek, viszont nem tudtak biztonságos előnyt összekovácsolni. Bár a VSK volt a jobb a pályán az első félidőben, mégis a hazaiak mehettek egy gól előnnyel pihenőre (18-17). A szünet pedig elvágta a Nicolae Istrate edző legénységének a lendületét. Egyre több volt a védelmi hiba és a pontatlan támadás, így a suceavaiak hamar ötre növelték előnyüket (22-17). Ebből a hátrányból már nem sikerült faragni, így az 50. percben már Istrarte is feladta a harcot, és pályára küldte ifi játékosait. Kilenc góllal nyert végül a Suceava, és a VSK köteles a hátra marad utolsó két bajnoki egyikéről pontokat (vagy pontot) szereznie. Csütörtökön a már biztos bajnoki ezüstérmes Bákói Ştiinţa lép pályára az Ady Endre utcai sportteremben, az idényzárón pedig a temesvári Poli látja vendégül a „piros-fehéreket”.

„Az első félidőben jól játszottunk, egyenlő ellenfelei voltunk a házigazdáknak. Sajnos csak 7-8 alapemberem van, akik a védelemben és a támadásban is helyt kell álljanak, meccsről meccsre. A második félidő elején volt néhány hibának, amiért büntetett az ellenfél. A bírók diszkrét segítségével a Suceava hamar ötre növelte előnyét, és ezzel a hátránnyal már nem tudtunk mit kezdeni” - mondta a mérkőzés után Istrate.

Férfi kézilabda, Nemzeti Liga, 25. forduló

Bucovina Suceava – Szatmárnémeti VSK 39-30 (18-17). VSK: Vass, Panazan - Dinescu 10 gól, Oláh 6, Liberţ 4, Surducan 4, Mateş 4, Pop 1, Mateaş 1, Gălan, Tcaciuc, Bejinariu, Prskalo, Jurj, Oşvat.