×
2024. 04 26.

Ismét kifüstöltünk az Afumați ellen

2017.03.17 - 18:39

Egy szerencsés góllal nyert az Ilfov megyei ellenfél pénteken Szatmárnémetiben, viszont az FC Olimpia legénysége gyengén muzsikált a bajnoki találkozón, és vélhetően egyre távolabb kerülnek a másodosztályos dobogós helyektől.

Hat pontot vesztett el a Szatmárnémeti FC Olimpia labdarúgócsapata egy középszerű együttessel szemben, hiszen az ottani, őszi vereség után pénteken, a visszavágón is nyerni tudott a CS Afumați csapata. Nagyobb gond az, hogy Bogdan Andone edző legénysége pénteken egyáltalán nem úgy mutatott, mint egy erős csapat, amely a ciprusi edzőtábor után hengerelt az első tavaszi mérkőzésen, Brassóban.

A labdabirtoklással ugyan nem volt gond a 25. forduló mérkőzésén, viszont Vlad Muțiu kapuja pénteken egyetlen alkalommal volt veszélyeztetve, amikor Carlo Erdei jobboldali keresztlabdájára Raul Krausz érkezett a rövidre és kapufára rúgta a lasztit.

Ekkor viszont már vezetett az ellenfél, ráadásul egyik alapemberét, Cosmin Iuhast is nélkülözni volt kénytelen. Utóbbi múlt hétvégén nem játszhatott a sárga lapos eltiltás miatt, így nagy elánnal várta a mai visszatérést. A lendület olyan nagy volt azonban egy helyzetnél, hogy a 11. percben kevés híján a lábát törte, amikor Răzvan Avram esésben maga alá szorította a szatmári kapitány jobb lábát. Iuhas térde kifordult, a mentők pedig azonnal kórházba szállították további kivizsgálásra. Vélhetően újabb kényszerszabadnapok várnak a hátvédre.

Cristian Daminuță körbelőtte az Afumați kapuját, Ursu pedig többször is helyzetbe hozta magát, de nem tudott veszélyeztetni. A 33. percben aztán a szerencse az ellenfél oldalára állt és megszerezte a nem várt három pontot hozó gólt: Burlacu bal oldali távoli lövése Florin Mureșan hátán változtatott irányt, így Iulian Anca-Trip már nem tudott visszaérni jobb oldalra, a laszti pedig a hálóban állt meg (0–1).

A szünet előtt jött Krausz kapufája, viszont a fordulás után az Olimpia legénysége ötlettelenül játszott. Bár Anca–Trip munka nélkül maradt, a folyamatosan támadó kollégái Muțiunak sem okoztak különösebb fejtőrést. Daminuțának továbbra is túl kicsinek bizonyult a kapu, hogy eltalálja, a hajrában beívelt labdára érkező Vasile Pop pedig kevéssel fejelt a kapu mellé.

Elfogyott a végére az Olimpia, az Afumați pedig tördelte a játékot, őrizve az eredményt. Biztos, hogy őket is meglepte, hogy pontokkal térhettek haza az Ilfov megyei településre.

Az Olimpia a forduló végén megőrzi az ötödik helyét a táblázatban, viszont csak vasárnap délután fog kiderülni, hogy milyen mértékben nő majd a hátránya a dobogós csapatok mögött. A következő két fordulóban pedig pokolian nehéz meccsek várnak Andone legényeire, hiszen a sepsiszentgyörgyi kiszállás után a Bukaresti Juventus jön majd Szatmárra.

Az eltiltása miatt Andone nem jöhetett a mérkőzés utáni sajtótájékoztatóra, helyette Mihai Ștețca kapusedző nyilatkozott röviden: „Elnézést kérünk minden szurkolótól és szatmáritól a mai teljesítményünkért.”

Liga 2, 25. forduló

Szatmárnémeti FC Olimpia – CS Afumați 0–1 (0–1).

Helyszín: Olimpia-Daniel Prodan Stadion; 1500 néző. Vezette: Cristian Codrea (Nagybánya).

Gólszerző: Burlacu (33. perc).

Olimpia: Anca–Trip – Ursu (V. Pop, 55. perc), Duruș, Heil, Krausz, Onicaș (Rus, 46.), Iuhas (Bura, 13.), Mureșan, Daminuță, Erdei, Voicu; vezetőedző: Bogdan Andone.

Afumați: Muțiu – Gheorghe, Botea, Patriche, Olariu, Buzea, Avram (A. Popa, 60. perc), Burlacu (Petculescu, 63.), Tudorache, Vlada, Dedu (Costache, 27.); vezetőedző: Vasile Neagu.

A további program

CS Baloteşti – Resicabányai Metalul

Bukaresti Juventus – Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK

Dunărea Călăraşi – Nagyváradi Luceafărul

Chindia Târgovişte – Foresta Suceava (12 óra, Digi Sport, Dolce Sport)

Temesvári ASU Politehnica – CS Mioveni

Vasárnap

Aradi UTA Bătrâna Doamnă – Brassói FC (11 óra, Digi Sport, Dolce Sport)

Játék nélkül

CSM Râmnicu Vâlcea – Academica Clinceni 0–3

A Dacia Unirea Brăila és a Tatrangi Unirea szabadnaposak (utóbbi visszalépett a bajnokságból).