×
2024. 04 19.

Ismét kikapott az Olimpia, Bodea meddig marad?

2014.10.25 - 17:05

Idénybeli hatodik vereségét könyvelte el az FC Olimpia labdarúgócsapata és egyre távolodik a bajnokság legjobb öt csapatától. A klub vezetőségének a bizalma az edző iránt töretlen.

Szabadesésben van a Szatmárnémeti FC Olimpia és úgy tűnik, csak a drasztikus váltások hozhatnak eredményt a csapatnak a másodosztályos folytatásban. Viszont Cosmin Bodea vezetőedző továbbra sem akar felállni a csapat kispadjáról, habár a legénysége az utóbbi két mérkőzést simán elvesztette és idegenben továbbra is gólképtelen az együttes. Mindazok ellenére, hogy az elmúlt szombati FC Olt Slatina elleni találkozó 2–1-el ért véget, a szépítés nem az Olimpia játékosainak az érdeme, hanem egy hazai labdarúgó szerencsétlen megmozdulását jeleni, aki a saját kapujába tolta a labdát.

A 10. forduló mérkőzésén a házigazda Slatina egyértelmű mezőnyfölényben játszott. A szatmáriaknak még arra sem lehetett panaszuk, hogy fáradtak, ugyanis már csütörtök este Slatinán voltak, pénteken pihenhettek, így minden körülmény adott lett volna, hogy egyenlő ellenfelei legyenek szombaton az FC Oltnak. Mégis védekeznie kellett Bodea csapatának, egyetlen veszélyes helyzetig jutottak, amikor Gavrilescu szabadrúgását Feier fejelte a kapu fölé. Szünetig tartották magukat a szatmáriak, azonban fordulás után kevéssel Leucuţa megszerezte a csapata vezető találatát egy gyenge szatmári felszabadítás után (1–0). Egy perccel később Gavrilescu keresztpassza a hazai Gligor hátáról pattant Nuno Claro kapujába (1–1), majd negyed órával később Leucuţa ismét előnybe hozhatta volna csapatát, de a három védője mellől elvégzett ollózása után a labda a keresztlécen pattant. A 76. percben mégis jött a FC Olt győzelmét jelentő találat: Vasile Gheorghe a 16-os széléről a vinklibe varrta a labdát, Anca–Tripnek esélye nem volt a védésre.

November 1-én a Tatrangi Unirea lesz az FC Olimpia vendége az utolsó őszi fordulóban és győzelem esetén a szatmáriak legfeljebb a 8. helyen zárhatnak, viszont ilyen játékkal még az ötödik helyen való zárás is merész álomnak tűnik.

Liga 2, 2-es Csoport, 10. forduló

FC Olt Slatina – Szatmárnémeti FC Olimpia 2–1 (Leucuţa 50. perc, V. Gheorghe 76., illetve Gligor 51. – öngól).

FC Olimpia: Anca Trip – Muntean (Laso 87. perc), Heil, Ioniţă, Iuhas, Gavrilescu, Svarczkopf, Bic, Burlacu, Feier, Rus (Boştină 80.).