2024. 04 26.
14 °C

Ismét kikaptak a kosarasok

2014.10.07 - 18:32

A szombati, galaci kiütéses vereség után kedden Brassóban, az Olimpia otthonában is kikapott a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapata egy olyan együttessel szemben, amellyel vélhetően küzdeni fog a bajnoki alapszakasz végégig egy play–off helyért.

Adriana Pricop vezetőedző tanítványai ismét a második félidőben fogytak el erőnléti szempontból. Az első húsz percben ugyanis tartották magukat a lányok, a szünet előtt még csak három pont volt a különbség a két együttes között (37–34). Fordulás után viszont erőnléti fölénybe került Dan Calancea vezetőedző csapata, és hat perc alatt már kilenccel vezettek (53–42), ebből a hátrányból csak egyet tudott faragni a VSK a utolsó negyedre (63–55). A zárásra már nem volt erő a lányok lábába, hogy felzárkózzanak, így a vendéglátó csapat tizenöt pontos győzelemmel zárt (87–72).

A szatmári együttesnek az idénybeli és sorozatban a második veresége, eddig egy bajnokit tudott nyerni.

A 4. fordulóban, vasárnap 18 órától a szatmári együttes hazai pályán játszik, a Kolozsvári U lesz az ellenfél.

Nemzeti Liga, alapszakasz, 3. forduló

Brassói Olimpia – Szatmárnémeti VSK 87–72 (22:17, 15:17, 26:21, 24:17). VSK: Adams 22 pont, Ross 13, Ferenczi 11, Orosz–Oláh 9, Pop 6, Radovics 5, Tarţa–Laza 4, Szmutku 2.