Ismét százszázalékos a Viki
Utoljára módositva: 2018-05-22 15:42:52

A Nagykárolyi VSK Victoria biztos, a Pálfalvi Unirea és a Kaplonyi SE még küzd a bajnoki címért a 19 éven aluliak megyei pontvadászatában.

Eldőlt, hogy a labdarúgó Liga 4 Elite ifi korosztályos bajnokságát ebben az idényben is a Nagykárolyi VSK Victoria nyeri meg. A 19 éven aluliak pontvadászatában a Viki tizenhat mérkőzés óta veretlen, és az elmúlt elitligás szezonhoz, illetve a 2014–2015-ös negyedosztályos idényhez hasonlóan idén is százszázalékos mérleggel zárhat a tabella élén.

A nagykárolyiak a harmadik szezonjukat töltik az elitligában. 2015–2016-ban a Pusztadaróci Recolta ifijei előzték meg őket a tabella élén, az elmúlt szezonban viszont 22 győztes meccsig jutottak el az alapszakaszban. Négy meccset játszanak még ebben a szezonban, és vélhetően már nem tudják megismételni a tavalyi bravúrt, amikor a 19 éven aluliak alapszakaszában 184 rúgott és 20 kapott gólig jutottak.

A negyedosztály A-csoportjában három csapat között dől el a bajnoki cím sorsa: 58 ponttal (121–13-as gólkülönbséggel) a Pálfalvi Unirea vezet, de csak két egységnyi az előnye az üldöző Lázári Voința előtt, illetve három pont hosszra van a harmadik Meggyesgombási Venus előtt.

A B-csoportban a Kaplonyi SE és a Szaniszlói Recolta vezeti a tabellát: előbbiek 52 pontot gyűjtöttek 20 meccsen, a szaniszlóiak 49 pontot gyűjtöttek, 19 mérkőzésen.

Mint ismeretes, az elitliga 2015-ös bevezetése óta, az A1 korosztályos (19 éven aluliak) bajnokságok három csoportjainak a bajnokai külön tornán döntik el, hogy mely csapat képviseli majd a megyét z országos tornákon. Az elitligából az első kettő, a két negyedosztályos szériából pedig a bajnokok várhatják majd június első felében a ráadás tornát.