Béla
18 °C

Itt a három pont Nagyváradról

2014.03.26 - 18:24

Nem sziporkáztak a legények, de pontokkal tértek haza szerdán Nagyváradról az FC Bihor elleni bajnoki találkozóról. Ezzel a Szatmárnémeti Olimpia FC labdarúgó–egyesület marad a Liga 2 2-es Csoportjának legjobb hat csapata között.

Nagyon fontos pontokkal tért haza szerdán a Szatmárnémeti Olimpia FC labdarúgócsapata Nagyváradról, így őrzi pozícióját a Liga 2 2-es Csoportjának első hat együttese között. Csik Tibor edző legénysége 1–0-ra nyert a vendéglátó Nagyváradi FC Bihor ellen, amely majd’ egy órán keresztül emberhátrányba játszott Haş kiállítása után. Azelőtt az Olimpia FC már vezetést szerezhetett volna, de Lemac találatát érvénytelenítette Dan Florin Dreve kolozsvári játékvezető, leshelyzet miatt.

A meccs egyébként nem hozott látványos játékot, mindkét együttes próbálta rombolni az ellenfél támadásait még a középpályán.

Csik Tibi kisebb változtatásokat eszközölt a pénteki kezdő tizenegyhez képest: Svarczkopf, Bujor és Boştină is kispadon maradt, helyüket Micaş, Feier és Lemac vették át. Bekerült a tizennyolcas keretbe Zsiga is, viszont játéklehetőséget még nem kapott a decemberben kettős térdműtéten átesett középpályás.

A szatmári legénység pontosabban passzolt és a támadások is gyorsabbak voltak, de az enyhe mezőnyfölény nem hozott eredményt az első negyvenöt percben. Fordulás után Bujor is beállt a csatársorban, Gavrilescut hozta le a szakvezető, de a gól a védőktől jött: Feier beadása után Bălău érkezett Smaranda kapuja elé és rúgta a labdát a hálóba. A találat után is maradt támadásban a vendégcsapat, csak az utolsó nyolc percben fújt visszavonulót Csik Tibi. A hórihorgas Boştină a hajrában a magas labdák leszedésével lett megbízva, míg Faur néhány kontrát kellett volna indítson. A gyenge színvonalú meccs nem változott semmit a hajrában, az Olimpia beállt az időhúzásra és az előrevágott labdákkal próbált felszabadítani a kapuja előtt. A váradiak tehetetlenek voltak a betonvédelemmel szemben, így a szatmáriak megérdemelten nyertek.

A play–off–szereplésért folytatott harc egyébként rendkívül kiélezett lett, a szerdai eredmények után ugyanis a 3–6. helyen álló csapatokat csak a gólarány választja el egymástól, valamennyien 28 pontot gyűjtöttek. Ráadásul a FC Olt egy, míg a resicaiakat verő CS Mioveni-nek két pont a hátránya a 6. helyen álló Olimpiához viszonyítva. Szombaton a szatmári legényeknek ismét pontot kell szerezni, bár nagyon nehéz feladat vár a „sárga–kékek”-re, ugyanis a második helyen álló CSM Râmnicu Vâlcea lesz a vendég. Ezt követően egy mioveni-i kiszállás következik, majd április 12-én, az utolsó fordulóban a beszterceiek érkeznek az Olimpia Stadionba. Ráadásul a Vâlcea elleni találkozón Csik Tibi a hátvédsor két alappillérére sem számíthat, ugyanis a felgyűlt sárga lapok miatt Bălău és Ene kényszerül kihagyni egy fordulót.

„Megérdemelt győzelem, nagyon fontos ez a három pont. De ezzel még nincs lejátszva a bajnokság. Már a szombati meccsre gondolok, hogy újabb pontokat gyűjtsünk be, nagyon jó lenne a Vâlceát is verni” – értékelt Csik Tibi.

Labdarúgó Liga 2, 2-es Csoport, alapszakasz, 19. forduló

Nagyváradi FC Bihor – Szatmárnémeti Olimpia FC 0–1 (0–0). Gólszerző: Bălău (61. perc). Piros lap: Haş (31. perc – FC Bihor).

Olimpia FC: Anca – Mureşan, Ene, Bălău, Iuhas, Gavrilescu (Bujor 46.), Villand, Micaş, Muntean, Feier (Bostina 82.), Lemac (Faur 78.).