×
2024. 04 25.

Itt van Amukamara, nem biztos, hogy játszik

2018.10.05 - 15:39

A nyolcadik helyen zárt Nigéria női kosárlabda-válogatottja a spanyolországi Tenerife-szigeten rendezett világbajnokságon.

Az afrikai csapat nemzeti együttesét erősítette a VSK új szerzeménye, Promise Amukamara (képünkön zöld mezben), aki a világtorna miatt csak a hét elején utazott Szatmárnémetibe. Az irányító Nigéria minden meccsén kezdő volt, és átlagban 24 percet játszott. A negyeddöntőbe a vb-győztes Egyesült Államok csapatától kaptak ki. Az 5–8. helyért rendezett mérkőzésen Franciaországtól szenvedtek el újabb vereséget (a mérkőzést Amukamara triplája zárta, de Nigéria 84–62-re kapott ki), végül a 7. helyére rendezett meccset Kanadával szemben veszették el 73–72-re.

Amukamara ezután Szatmárra utazott, már Marius Dobă irányítása alatt készül, viszont kérdéses, hogy pályára léphet ma az Aradi FCC ICIM elleni bajnoki idénynyitó mérkőzésen, ugyanis péntekig még nem esett át a kötelező sportorvosi vizsgálaton.

Fotó: fiba.basketball/womensbasketballworldcup