Ervin
7 °C

Iulian Aldea ezüstérmes lett

2012.10.11 - 15:30

Először állhatott dobogóra a 15 éven aluliak egyéni küzdelmeiben a Szatmárnémeti SK tőrvívója, Iulian Aldea: Bukarestben a második lett.

Éremmel kezdték a 15 éven aluli szatmári vívók a korosztályos bajnoki küzdelmeket Bukarestben: a fiú tőrvívók egyéni versenyében Aldea Iulian a második helyen zárt.

A Lengyel Éva, File Attila, Izsáki Arnold edzőhármas 14 éves tanítványa korábban a 13 éven aluliaknál nyerte a bajnoki címeket, viszont ebben a korosztályban még nem sikerült dobogóra állni. A döntőre viszont annyira kimerült a fiatal vívó, hogy „könnyű préda” volt a fővárosi ellenfelének, Alexandru Prundeanu (CSA Steaua) végül hat tussal verte. „Görcsölt a lába és a keze. Egyszerűen alig bírta tartani magát a páston, a kezében is remegett a tőr. Így küzdött az elődöntőben is, de szerencsére ott sikerült simán nyerni. Most következik neki egy éjszaka pihenés, és remélem pénteken számíthatok rá a csapatviadalon” – értékelt File Attila.

Aldea egyébként a döntőbe jutásért vívott asszóban a Steaua másik vívóját, Alexander Swedish-t verte. A bukaresti sportoló az előző körben a szatmári csapattársát, a 20 éven aluliaknál bronzérmes Bodó Benjámint verte 15–14-re. „Beni azt az asszót meg kellett volna nyerje” – mondta folytatta az edző, akinek harmadik tanítványa, a 12 éves Pop Edwin a 12. helyen zárt. „Volt még néhány 12 éves srác, közülük Edwin érte el a legjobb eredményt” – méltatta sportolóját File.

Pénteken a csapatküzdelmek következnek. Mivel kellő támogatás hiányában az edző csak három vívót tudott magával vinni, ezért csak egy csapattal áll fel a Szatmárnémeti SK. „Remélem Iulian addig kipiheni magát, és senki sem fog megsérülni holnap, mert nincs cserénk. Ha valaki kidől a sorból, mehetünk haza” – panaszolta File Attila.