×
2024. 04 20.

IV. Liga: Szamoskrassó a megyei bajnok

2012.06.09 - 23:35

A labdarúgó IV. Liga A csoportjának a győztese, a Szamoskrassói Someşul 2-0 arányba verte szombat délután a szatmárnémeti Olimpia Stadionban a B jelzésű széria legjobbját, a Kálmándi Schwabent.

Szakértők szerint a Szamoskrassói Someşul volt az esélyes szombat délután a Kálmándi Schwaben elleni IV. ligás döntőben, és Rápos József edzőjátékos legénysége nem is okozott csalódást nekik: az A csoport győztese 2-0 arányba verte a B csoport legjobbját, ezzel a Szamos-partiak készülhetnek a két hét múlva esedékes III. ligás osztályzóra, ahol Bihar megye legjobbja lesz az ellenfele.

A mérkőzés legnagyobb része a Someşul mezőnyfölényéről szólt. Alin Merce már az 5. percben célba vette Oros Lóránd kapuját, de a labda kevéssel a léc felett hagyta el a játékteret. Válaszként Schlakter István mérte be Daniel Micle kapuját, eredménytelenül. A 21. percben Bozsó Szabolcs már vezetéshez juttathatta volna csapatát: Oros hibája után a Someşul csatára emelt kapura, és a laszti kevéssel ment el a kapufa mellett. Négy perccel később Bozsó beadása okozott zavart a kálmándi védelemben, majd Ioan Negrean lövése kevéssel tévesztett célt. Fél óra után viszont meglett a krassóiak vezető találata is: Alin Mercét lökték a kálmándi 16-oson belül, a bíró pedig 11-est ítélt, amit a Someşul csatára gólra váltott.

A második félidő is a Rapos-csapat enyhe mezőfölényéről szólt, a veszélyesebb helyzetek Oros kapuja előtt alakultak ki: Mercea, Negreanu és Bozsó próbálkoztak, előbbi pedig a 65. percben megszerezte a csapata második gólját is. Igaz, ennél a találatnál kellett egy kis szerencse is, ugyanis a menteni próbáló Schlakter lábán pattant meg a laszti, amely a hálóban állt meg. Két perccel később a kálmándi csatár próbált szépíteni, a húsz méterről megeresztett szabadrúgását viszont ujjheggyel menteni tudta Miclea. A 69. percben Hágen Arnold fejesénél is szükség volt a meglehetősen alacsony növésű krassói kapus bravúrjára, aki ezúttal a gólvonalról mentett. A hajrában Merce és Domokos Levente hatalmas ziccereket hagytak ki, és ezzel ért véget a találkozó.

A Szamoskrassói Someşul fennállása legnagyobb sikerét érte el, ugyanis korábban még a csoport dobogós helyezéseit sem fogta el, ezúttal viszont megnyerte a megyei bajnokságot. A kálmándiak pedig 2007 után ismét döntőt játszottak, a bajnoki mérkőzéseken 34 gól rúgó Hágen pedig megkapta a gólkirálynak járó elismerést. A Schwaben játékosa osztózott ezen az elismerésen Petrică Berci-el, ugyanis az Óvári Someşul játékosa is ugyan annyiszor volt eredményes, mint a horihorgas csatár.

Eredmény

IV. Liga, döntő

Szamoskrassói Somşul – Kálmándi Schwaben 2-0.

Gólszerző: Alin Merce (30. perc, 65. - az elsőt 11-esből).

Someşul: Daniel Miclea – Rápos Roland, Răzvan Sălăgeanu, Rápos József, Kölcsey Csaba, Domokos Levente, Ioan Negrean (Cristian Miclea, 90+1. perc), Vlad Maxim, Marius Pop, Alin Merce (Adrian Nistor, 84.), Bozsó Szabolcs. Edző: Rápos József.

Schwaben: Oros Lóránd – Schvarczkopf Walter (Murvai Mihály, 84.), Schlakter István, Kinczler Norbert (Stelian Ţineghe, 40.), Kinczler Gilbert, Belényi Gábor, Claudiu Obiş (Reszler Levente, 70.), Czimerman Eike, Hágen Arnold, Claudiu Cicortişan (Ioan Podina, 60.). Edző: Reszler Levente.

Nézze meg a mérkőzésen készült fényképeket is!