×
2024. 03 29.

Izgalmas végjáték, de megvannak a pontok

2016.04.30 - 13:53

Amitől tartottunk, az sajnos bekövetkezett: a Szatmárnémeti FC Olimpia kissé félválról vette ellenfelét a labdarúgó Liga 2 szombati mérkőzésén, így a végén izgulni kellett, hogy a sárga-kékek itthon tartsák az összes pontot.

A Tatrangi Unirea minden bizonnyal utolsó másodosztályos mérkőzéseit játssza. A Brassó megyei kisváros csapata az anyagiakkal sem áll jól, szombaton is az iskolabusszal, és egy hétszemélyes kisbusszal érkeztek Szatmárra. Mindezek ellenére nem adták könnyen magukat, és ráadásul sikerült rákényszeríteniük a házigazdájukra a játékukat. Az eseménytelen mérkőzésen a tatrangi Mircea Popescu kezezése rázta fel a „szundító” közönséget, a megítélt 11-est pedig Adrian Mărkuş értékesítette (1-0). Viszont ezútán sem élénkült fel a játék, vélhetően még a nagyváradi Marius Omuţ is „bealudt”. A 27. percben ugyanis úgy ítélt meg egy találatot az Olimpiának, hogy a labda nem is kellett átguruljon a gólvonalon: Ciprian Brata beadása után Popescu saját kapusát, Mihok Leventét sodorta el, a labda pedig Vlad Potecuról a kapu felé vette az irányt. Rareş Forika még a gólvonal elöl kanalazta ki a labdát, de félpercnyi gondolkofás után a játékvezető belefújt a sípjába és a kezdő kör felé mutatott. Még a szatmáriak is meglepődtek, de már 2-0-ra vezetett az Olimpia. Igaz, akkor Forikát már ki kellett volna állítsa Omuţ, ugyanis a 19. percben folyamatos kommentálásért már kapott egy sárga lapot, öt perccel később pedig egy brutális becsúszást úszott meg büntetlenül a tatrangi.

A nagyváradi sípmester vélhetően ő is rájött, hibázott a második szatmári gólnál, ugyanis a szünet előtt 11-est ítélt meg a vendégeknek: a csereként beállít Florin Mureşan testhez szorított karját érintette a labda, amiért büntetőt ítélt a bíró, a pontrúgást pedig Bogdan Minciună értékesítette (2-1). Mureşan egyébként azért állt be még a 28. percben, mert a csapatkapitány Villand Róbertnek felnyílt a sebe az arcán, amelyet még két héttel ezelőtt vartak be neki, a kolozsváriak elleni bajnoki után.

Forulás után az Olimpia korán visszaállította a két gólos előnyt: Brata jobb oldali szögletére Vasile Buhăescu érkezett középen és zavartalanul fejelhette a kapuba a labdát (3-1). Tíz perccel később Dumitru Muntean is betalálhatott volna, de „túlemelte” a labdát a kapujából kimozduló Mihokon, majd Kanaloş Tony és Mărkuş könnyelmüsködtek el ajtó-ablak-helyzeteket.

A végére a szatmáriak átadták a kezdeményezést a vendégeknek, és erre kevés híján ráfáztak. Ioan Şerban fejesét a vinkiliből szedte ki Marius Şuta (aki a 63. percben csereként állt be Claudiu Băican helyére, aki súlyos vállsérülés miatt nem tudta folytatni mérkőzést, kórházba kellett szállítani további kezelésre), az ebből szerzett szöglet után Potecu szerzett gólt (3-2). Egyenlíteni viszont már nem volt ideje az ellenfélnek, így maradt a szatmári siker.

Mircea Bolba edző legénysége a rájátszásban négyből három meccset nyert meg és egy döntetlen született. Ezzel őrzi harmadik heltyét az alsóház táblázatában, amely osztályzót jelent a második vonalba való maradásért.

KATTINTSON IDE ÉS NÉZZE MEG A MÉRKŐZÉSEN KÉSZÜLT FÉNYKÉPEKET!

Liga 2, 2-es Csoport, rájátszás

Alsóház, 4. forduló

Szatmárnémeti FC Olimpia – Tatrangi Unirea 3-2 (2-1). Gólszerzők: Mărkuş 17. perc (11-esből), Potecu 27. (öngól), Buhăescu (51.), illetve Minciună 41. (11-esből), Potecu (90.).

FC Olimpia: Băican (Şuta, 63. perc) – Brata, Onicaş, Tătaru, Ciul, Rus, Villand (Mureşan, 28.), Muntean, Bura (Kanaloş, 46.), Mărkuş, Buhăescu. Vezetőedző: Mircea Bolba.

Unirea: Mihok – Vlăsceanu, Forika, Potecu, Şerban, Bucur, Burlacu, Cocan (Petra, 73. perc), Popescu (Monea, 54.), Minciună, Marin (Petrean, 87.).