×
2024. 04 26.

Izzadságszagú pont

2014.01.15 - 16:41

Akárcsak 2012-ben, kedden is döntetlennel ért véget a magyar–izlandi kézilabdameccs, most is Lékai egyenlített az utolsó másodpercekben.

A magyar válogatott óriási csatában 27–27-es döntetlent játszott az izlandi csapattal kedden, a dániai férfi kézilabda Európa–bajnokság B csoportjának második fordulójában.

Az izlandiakat a továbbjutás kiharcolása mellett a visszavágás lehetősége is motiválhatta, ugyanis a két csapat legutóbbi összecsapásán, a londoni olimpia negyeddöntőjében drámai csatában, kétszeri hosszabbítást követően 34–33-ra a magyar együttes diadalmaskodott. A forgatókönyv most csak annyiban különbözött, hogy a rendes játékidő utáni döntetlen állás miatt nem kellett hosszabbítani. A drámai csata azonban ezúttal sem hiányzott. Mocsai Lajos szövetségi kapitány legényei az első félidőben, a 10. percben már három góllal is vezettek (9–6), de a szigetországiak felzárkóztak, így egy gól maradt közte a szünetre (16–15).

Fordulás után sem változott sokat a játék képe, hiszen a szerb bírók továbbra is büntettek minden kisebb magyar szabálytalanságot, így a 40. percig már 14 perces kiállítást jegyeztek a Mocsai csapat oldalán, míg az izlandiak – akik nem játszottak tisztábban a magyaroknál – csupán négy percig kellett emberhátrányban játszanak. Schuch Timuzsin kiállítása után ráadásul az órási lendületben játszó ellenfél átvette a vezetést (17–18). Két gólnál nagyobb különbségre azonban nem sikerült szert tenni, ráadásul emberhátrányban még a vezetést is visszaszerezte a magyar legénység (24–23).

Három és fél perccel a vége előtt az izlandiak is emberhátrányba kerültek, de a magyarok nem tudtak élni a hatalmas lehetőséggel. Néhány pillanat múlva Schuch harmadik büntetését is megkapta, az izlandiak át is vették a vezetést (26–27), de nyolc másodperccel a vége előtt Lékai – csakúgy, mint az olimpián, az utolsó percben – egyenlített, beállítva ezzel a végeredményt.

„Óriásit küzdött mindkét csapat, mindkét fél nyerhetett volna. Megérdemeltük az egy pontot. A játék minden elemében előreléptünk a spanyolok elleni meccshez képest, felvettük az Eb ritmusát. A norvégok ellen egy ennél is nehezebb összecsapásra számítok, egy igazi ki–ki mérkőzés lesz” – nyilatkozta Mocsai

„Túlságosan passzívan kezdtük a mérkőzést, ráadásul az első félidőben az igazi kapusteljesítmény is hiányzott. A második félidőben elképesztően szoros csata alakult ki, csalódott vagyok, hogy nem nyertük meg az összecsapást, ugyanakkor elégedett vagyok az egy ponttal” – mondta a találkozó után Aron Kristjansson, az izlandiak szövetségi kapitánya.

A magyarok csütörtökön 21.15 órától a norvégokkal találkoznak a csoportkör zárfordulójában. A találkozót az m1 közvetíti.