×
2024. 04 19.

Jellemtelenséggel vádoltja a CS Mioveni a CFR-t

2014.12.03 - 07:05

A CS Mioveni vezetőedzője szerint a játékosai padlóra kerültek pszichikailag a Kolozsvári CFR elleni kupameccs után, ugyanakkor vélhetően erőnlétileg is kimerültek a szatmári bajnoki előtt.

Nulla–háromról fordítva nyert 4–3-ra a hosszabbításban a Kolozsvári CFR csapata a másodosztályos CS Mioveni ellen, a Román Kupa negyeddöntőjének kedd esti mérkőzésén. Claudiu Niculescu vezetőedző legénysége a 36. percben Stoica révén szerzett vezetést, majd Nilă az 51., Galan pedig az 59. percben talált be a kolozsváriak kapujában. Két perccel később 11-esből Tade csökkentette az élvonal második helyén álló együttes hátrányát, a 68. percben pedig Chanturia hozta vissza játékba a CFR-t (3–2). A 87. percben viszont egyenlített a kolozsvári alakulat, azonban a helyzetet megelőzően a CFR játékosai sportszerűtlenül cselekedtek: a Mioveni labdarúgói kirúgták a pályáról a labdát, hogy az orvosok kezelni tudják egyik csapattársukat, aki sérülés miatt a játéktéren feküdt. Íratlan szabály, hogy hasonló esetben az ellenfél visszaadja a labdát a másik csapatnak, viszont a CFR támadást indított a bedobás után és kiegyenlített Tade révén. A hosszabbítás első percében Ivanovski állította be a végeredményt (3–4) és juttatta tovább a kolozsváriakat. „Jellemtelen játékosok. Csak videón, kisfilmekben láttam ilyesmit, de akkor a gólt szerző ellenfél sportszerűen félreállt, és visszaadta a gólt a másik csapatnak. De ilyen esetek csak a civilizált országokban történnek” – véli az egykori válogatott labdarúgó. A másodosztályos egyesület vezetősége egyébként szerdán hivatalos levélben kérte a román szövetségtől a mérkőzés újrajátszását.

Tény, ha a Mioveni bejutott volna a kupasorozat legjobb négy csapata közé, akkor történelmet írt volna, ugyanis korábban a címvédő Astra Giurgiut, majd a Bukaresti Dinamot verte.

„Ez a meccs után padlóra kerültek pszichikai tekintetben” – folytatta Niculescu. A CS Mioveni szombaton Szatmárnémetiben, az FC Olimpia ellen játszik bajnoki mérkőzést, így vélhetően egy olyan együttessel áll majd szemben Csik Tibor vezetőedző legénysége, amely erőnlétileg és pszichikailag is kimerült. Az Argeş megyei együttes a Liga 2 2-es Csoportjának 16. fordulója előtt a táblázat 4. helyét foglalja el 24 ponttal, míg az FC Olimpia tíz egységgel lemaradva a 8. pozícióból várja majd az év utolsó meccsét.