2024. 05 02.
Zsigmond

Jó játékkal zárták az évet

2017.12.09 - 15:48

Nem tükrőzi a pályán látott valóságot az Academica Clinceni – Szatmárnémeti FC Olimpia másodosztályos labdarúgó-mérkőzés végeredménye, ugyanis Ritli Zoltán edző legénysége bátran, jól játszott idegenben az év utolsó meccsén.

Viszont erre más kevesen fognak emlékezni néhány hónap múlva, az eredménylistára ugyanis a 4–1-es végeredmény fog szerepelni.

A szombat deli mérkőzés egyébként nagyon rosszúl kezdődött a szatmáriaknak: egy hiba után Cristian Pulhac indította Ciprian Gligát, aki ziccerből nem hibázott, és már a 3. percben vezetést szerzett a hazai alakulatnak (1–0)

Fél  órával később már 2–0-ra vezettek a hazaiak. Ezúttal is a Dinamo egykori játékosa, Pulhac indította kontrára csapattársát, ezúttal Stephan Drăghici talált be (2–0).

A második félidő viszont az Olimpiának indult tökéletesen, hiszen Ciprian Duruş passzából Vasile Pop csökkentett a hátrányból (2–1).

Nem sokkal később Denis Cubaș lábában maradt az Olimpia egyenlítő találata, de Sergiu Jurj és Vasile Pop is helyzetbe került, de nem sikerült bevenni Andrei Ureche kapuját.

Amikor úgy tűnt, hogy a találkozón 2–1 maradhat a végeredmény, Ritli három 19 éve ifinek is lehetőséget adott, hogy debütálhasson a felnőttek másodosztályos bajnokságába: Varga Máté, Florin Palenceac álltak be az utolsó percekben.

A helyzetet kihasználva, a ráadás percekben Andrei Blejdea és Mihai Şandru is bevették Marius Șuta kapuját, így 4–1-es vereséggel zárta az évet az Olimpia. Reméljük, hogy nem ez volt a csapat utolsó másodosztályos mérkőzése, és a illetékesek megtalálják a módját annak, miként folytathatja tavasszal a legénység a Liga 2-ben.

„Jól játszottak a fiúk. Rengeteg helyzetünk volt, az első kettő pedig potyagól volt. Most a legfontosabb, hogy meköszönjem azoknak, akik nem adták fel, és mellettünk álltak, segítettek, hogy ott lehessünk az idei utolsó bajnoki mérkőzésen is. Köszönöm a fiúknak, hogy a nehézségek ellenére dolgoztak. Köszönöm Șutának, Cristi Munteannak, Durușnak és Vasile Popnak, akik tiszteletben tartották szakmájukat” — mondta lapunknak Rilti.

Liga 2, 21. forduló

Academica Clinceni – Szatmárnémeti FC Olimpia 4–1

Gólszerzők: Gliga (3. perc), Drăghici (35.) Blejdea (90.), Şandru (90+2.), illetve Pop (48.)

Olimpia: Şuta – Szász, Cr. Munteanu, Vincze L., Duruş, Cocian (Varga, 89. perc), Cubaş, Nemeş, Vas. Pop, Jurj (Palenceac, 90.), Chitaş (Vincze D., 70).