×
2024. 04 26.
Péntek
Ervin
14 °C
kevés felhő
1EUR = 4.98 RON
1USD = 4.64 RON
100HUF = 1.27 RON
Nagykároly

Jó szakembereket akarnak képezni

2013.02.21 - 10:44
Megosztás:
Jó szakembereket akarnak képezni

Február 20-án délben sajtótájékoztató keretében ismertette az elmúlt év eredményeit és megvalósításait a nagykárolyi Simion Bărnuţiu Technikai Líceum igazgatója, Gindele Imre. Az eseményen jelen volt Adrian Ştef, a Szatmár Megyei Tanács elnöke, valamint Pinter Iosif USL-s megyei tanácsos.

A nagykárolyi tanintézmény vonatkozásában az igazgató elmondta, hogy egyre inkább arra helyezik a hangsúlyt, hogy szakembereket, elismert mestereket képezzenek, akik befejezve tanulmányaikat, megállják a helyüket az életben. Jó tanári gárda áll mindehhez a rendelkezésükre, valamint sikeres együttműködést tudhatnak magukénak a különböző nagykárolyi és környékbeli településeken található cégekkel, így például a mezőfényi Polipol Mobila bútorgyárral, a nagykárolyi Continental Contitech gyárral, vagy a város egyéb termelésben érdekelt cégével. „Egy mesterséget, egy szakmát nem krétával a kézben, tanteremben lehet megfelelően tanítani, hanem egy műhelyben kell a fortélyokat ellesni” — hangsúlyozta Gindele.

Adrian Ştef, a Megyei Tanács elnöke arra kérte az igazgatót, beszéljen arról a 38, speciális figyelmet igénylő tanulóról is, akiknek iskoláztatását az általa irányított tanács finanszírozza, az étkeztetéstől, a szállásukkal kapcsolatos kiadásokig. Gindele Imre elmondta, az említett 38 tanuló között vannak mentális és fizikai fogyatékosságokkal élők egyaránt. Az egészséges iskolatársak nem diszkriminálják ezeket a tanulókat, s így valamennyiüknek sikerült beilleszkedni az iskola normális menetébe. Kikerülve az iskolából, a fogyatékossággal élők zömének sikerül tanult szakmájukban elhelyezkedni, legalábbis a statisztikai adatok ezt mutatják.

Hosszú utat járt be a nagykárolyi tanintézmény 1950-es megalapítása óta, mutatott rá a nagykárolyi Simion Bărnuţiu Technikai Líceum igazgatója, Gindele Imre.

Az igazgató a tegnapi sajtótájékoztatón kitért arra is, hogy nagyszabású átalakítás alatt áll a tanintézmény: korszerűsítik az épületet, új tetőszerkezetet kap, de már felújították a mellékhelyiségeket, s a laborokat és műhelyeket még jobban felszerelték. Mindez európai uniós finanszírozásból történik. Nagyon fontos szempont, hogy megbízható szakembereket képezzenek, hiszen az európai uniós munkaerőpiacon nagy szükség van rájuk. A megfelelő képzettséget pedig mi sem bizonyítja jobban, mint az a tény, hogy a különböző felújítási munkákat a saját mesterek végzik az irányításuk alá tartozó diákokkal szakmai gyakorlatként, így még pénzt is spórolhatnak, hangsúlyozta az iskola igazgatója.

Kérdésre válaszolva Mircea Nadăş aligazgató — aki szintén jelen volt a sajtótájékoztatón — elmondta, jelentős előrelépést értek el az iskolakerülés felszámolása terén. (A tanintézmény ugyanis a nem túl előkelő 5. helyen szerepelt, megyei szinten, az éves iskolai lógások számát tekintve.)

A sajtótájékoztatót követően a vendégek megtekintették a tanintézményben végzett felújítási munkálatok eredményeit.