×
2024. 04 25.

Jöjjön a harmadik német-argentin döntő

2014.07.13 - 09:38

Németország már kétszer játszott vb-döntőt Argentínával, 1986-ban Maradonáék, 1990-ben Matthäusék lettek a győztesek. Vasárnap este eldől, hogy ez alkalommal Messi Argentínája, vagy a világklasszisokkal tűzdelt német válogatott viszi el a harmadikat.

A németek a kimondottan keménynek ígérkezett G-jelű kvartettben kezdték meg menetelésüket a vb-n, ám a portugálok elleni sima 4-0-al igen gyorsan megalapozták a továbbjutásukat. Ghána ellen akadozott a gépezet, fény derült számos védelmi problémára, melyet azonban a támadójáték képes volt kompenzálni (2-2). Az USA csapata ellen is domináltak, ám ez a meccs vajmi keveset mutatott meg akár a német, akár az amerikai együttes erejéből. Papíron kedvezett a nyolcaddöntős párosítás Löw csapatának, hiszen Algéria könnyű ellenfélnek ígérkezett, de végül csak hosszabbításban tudott továbblépni a Nationalelf. A negyeddöntőben aztán a franciákat könnyed eleganciával búcsúztatták (1-0), végül pedig következett a történelmi siker a brazilok ellen (7-1).

A kapuban Neuer nagyon stabilnak tűnik, tökéletesen együtt él a játékkal és hatalmas bravúrokat is mutatott már be. A Boateng-Hummels kettős a védelem közepén nem átjátszhatatlan, de azért bírja a strapát, míg Lahm a szélen életveszélyes felfutásokra képes. Nagy kérdés, hogy a középpályán és a támadósorban ezúttal mit talál ki Löw: a 16 vb-találatával immár egyedüli csúcstartó Klose kezd majd elöl és a Müller-Kroos-Özil hármas mögötte, vagy Müller ismét előre tolva játszik majd? A középpályán elég stabilnak tűnt a Khedira-Schweinsteiger kettős, jó eséllyel ezt nem bontja majd meg a kapitány.

És akkor az argentinok: Sabella mester csapata eddig nem kápráztatta el a közönséget, ettől függetlenül nem véletlenül jutott el idáig. Bosznia és Irán ellen Messi zsenialitása kellett a sikerhez, a Nigéria elleni 3-2-t pedig ugyanúgy nem szabad stabil pontnak venni, mint a németek Egyesült Államok elleni meccsét. Svájc ellen hosszabbításra volt szüksége a dél-amerikai együttesnek, de végül Di Maria döntött, majd Belgium ellen elegendő volt Higuaín korai gólja – ám ez leginkább az impotens belga támadójátéknak volt köszönhető. Hollandia elődöntőbeli legyűrése büntetőkkel jelentős eredmény, taktikailag rendben volt a csapat, volt egy-két veszélyes akciója is, de mégis hiányérzete lehetett a nézők többségének.

Az argentinok oldalán rendkívül fontos tény lehet Di Maria hiányzása. Tény, hogy nagyon hiányzik az ő lendülete ebből az argentin csapatból, ezáltal az ellenfél plusz erőket tud mozgósítani Messi tartására, és ezt a hollandok is jól megmutatták, ugyanis a Barcelona sztárjának nem sok momentuma volt a meccs során.

A brazíliai labdarúgó-világbajnokság döntőjét vasárnap este 22 órakor az m1 és a TVR1 élőben közvetíti.

Út a döntőig:

Csoportmérkőzések: Németország – Portugália 4-0, Németország – Ghána 2-2, Németország – Egyesült Államok 1-0. Egyenes kieséses szakasz: Németország – Algéria 2-1 (hosszabbítás után), Németország – Franciaország 1-0, Németország – Brazília 7-1.

Csoportmérkőzések: Argentína – Bosznia-Hercegovina 2-1, Argentína – Irán 1-0, Argentína – Nigéria 3-2. Egyenes kieséses szakasza: Argentína – Svájc 1-0 (h. u.), Argentína – Belgium 1-0, Argentína – Hollandia 0-0 (tizenegyesekkel 4-2).