erős felhőzet
1USD = 4.66 RON

Jones–parádé a záráson

2014.03.22 - 19:00

Huszonegy pontos sikerrel zártak a bajnoki alapszakaszt Bukarestben a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapata. A szombati mérkőzésen Kortni Jones 31 pontos hatékonysággal játszott.

Elképesztő teljesítményt nyújtott a Szatmárnémeti VSK idegenlégiósa, Kortni Jones, aki szombaton, a női kosárlabda Nemzeti Liga alapszakaszának utolsó fordulójában hengerelt. Az egyesült államokbeli kosaras minden dobása pontot ért szombaton a Rapid elleni bajnokin: 8-ból 8-at értékesített közelről, 3-ból 3-at távolról és 2-ből 2-t szabaddobásból. Ehhez még egy támadó lepattanó begyűjtése, illetve öt gólpassz társult a statisztikájában, így 31 pontos hatékonysági mutatóval zárt Jones, a 26. fordulóban kimagaslóan a legjobb játékos volt.

A szombati bukaresti találkozót egyébként 83–62-re nyerte a VSK úgy, hogy Éles Péter vezetőedző ezen a meccsen már nem számíthatott Tabytha Wamplerre, aki még a múlt héten hazautazott az Amerikai Egyesült Államokba, és felbontotta szerződését a szatmári együttessel. Orosz Andreea, Tarţa–Laza Enikő, Cristiana Cutaş, Kortni Jones, Caila Desroches felállásban kezdtek a szatmáriak, az ellenfél pedig másfél percig élvezhetett némi előnyt az eredményjelzőn (2–0, 4–2). Innen a VSK lányai esélyt sem adtak a fővárosiaknak, majdnem minden támadást ponttal zártak, majd egy 10–0-s, három perces sorozattal tizenkettőre növelték az előnyt (10–22). Tíz pont maradt a forból az első negyed végére (14–24), amiből a Rapid még lefaragott négyet a szünetig (32–38). A pillanatnyi visszaesés után határozottan jött fel a pályára a VSK a második félidőre, és három perc alatt tizenháromra növelte az előnyt (34–47). Jones újabb triplájával a 27. percben már tizennyolc volt közte (40–58), majd az amerikai közeli találatával huszonegyre nőtt a szatmári for (42–63). Az utolsó negyedben – két perc alatt – Orosz Andi, Jones és Tarţa Eni huszonhétre módosították a különbséget (47–74). A biztonságos előny tudatában Éles Péter bátran a pályára engedte a szatmári ifiket is, így Teodora Vasile is debütálhatott a Nemzeti Ligában.

„Minden tekintetben a legjobb meccsünk volt. Ilyen statisztikai mutatókkal ebben a szezonban nem rendelkeztünk, maximálisan meg vagyok elégedve a lányokkal, nagyon akarták ezt a győzelmet” – értékelt Éles.

Egy hét pihenő következik a lányoknak, hiszen április 2-án Gyulafehérváron a CSU ellen lépnek pályára a rájátszás első mérkőzésén. A második meccset Szatmárnémetiben rendezik április 6-án, és ha szükséges, akkor április 9-én a gyulafehérvári meccsen dől el a legjobb négy közé jutás.

Nemzeti Liga, alapszakasz, 26., utolsó forduló

Rapid – Szatmárnémeti VSK 62–83 (14:24, 18:14, 12:25, 18:20)

VSK (pontok száma, lepattanók, gólpasszok): Adi, Vasile, Orosz (18, 2, 3), Voica (0, 1, 0), Nagy, Desroches (16, 14, 1), Tarţa–Laza (19, 3, 6), Jones (27, 1, 5), Cutaş (3, 6, 1).