Béla
18 °C

Juniorcsapatot vert a VSK

2018.01.23 - 22:44

A keddi ellenfél, az SBŠ Ostrava juniorokkal állt fel a Szatmárnémeti VSK női kosarasai elleni CEWL-csoportmeccsen, és voltak pillanatok, amikor megszorongatta a rutinos vendégét.

Győzelmet aratott Ostravában az utolsó előtti csoportmérkőzésén a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapata, így veretlenül vezet a Női Közép-Európa Liga (CEWL) B jelzésű szériájában.

Kedden Csehországban lépett pályára Marius Dobă edző alakulata egy olyan alakulat ellen, amely idegenlégiósok nélkül állt fel. A szatmáriak szakvezetője viszont nem bízott semmit a véletlenre, és Britany Miller, Porchia Green, Andreea Lazăr, Andra Mandache, Tanaisha Harrison felállásban kezdte a meccset. Ennél fogva, perceken belül 13–2-es VSK-vezetést mutatott az eredményjelző tábla. Tizenkét pontos előnynél (5–17) alábbhagyott a szatmáriak lendülete, amire egy 6–0-s sorozattal tudott reagálni az ellenfél (11–17).

Az első pihenő utáni percekben Lazăr és Harrison visszaállította a tizenkettes előnyt (13–25), amivel úgy tűnik, hogy megelégedtek a lányok. Ezzel ismét magukra húzták ellenfelüket, hiszen a 17 éves Gabriela Busková, illetve a 18 éves Anna Kubíčková pontjaival mínusz négyre zárkózott fel az Ostrava (21–25). Miller kihagyott szabaddobásai után már csak két pont maradt a VSK előnyéből (25–27), de egy erőteljes hajrával, no, meg Mandache és Lazăr pontjaival mégis sikerült egy megnyugtató előnnyel szünetre menni (26–35).

Megkaphatták a kellő fejmosást a lányok, hiszen a második félidőt egy 7:0-s sorozattal indították (26–42), majd a 27. percben, Mandache pontjaival már húsz pont volt közte (29–49). Vagyis, a rengeteg hiba és eladott labda ellenére sikerült visszatartani az ellenfelet a felzárkózástól, bár az is igaz, hogy Jany Tibor edző alakulata is sok hibával játszott. A csehek ugyanis a harmadik negyed hetedik percéig a 19 éves Adéla Smutná két tripláját jegyezték, de az utolsó három percben is csak hat pontot tudtak begyűjteni. Közben túloldalt a VSK a 38. percben beállított huszonegy pontos fórt (32–53) vitte végig az utolsó negyedre (38–59). Ez azonban újabb visszaesést okozott a szatmáriak koncentrációjában és játékában. Közben a 18 éves Sára Muntágová hárompontossal indított, majd Kubíčková, a 17 éves Kateřina Frgalová és a rangidős, a 23 éves Klára Vojtíková három perc alatt kilenc pontot ledolgozott a hátrányból (47–59).

Ismét magasabb sebességre váltott a VSK, és a következő hat perces 13:5-ös sorozattal (52–72) le is zárták a mérkőzést. A végére többnyire ifikkel játszott a VSK is, túloldalt Muntágová és a 19 éves Daniela Milotová is betalált, amivel az Ostrava még csökkentett a különbségből, így a VSK tizenöt pontos előnnyel zárta a meccset (59–74).

Nem lehet viszont elmenni szó nélkül a tény mellett, hogy a cseh ellenfél játékoskeretének az átlagos életkora 18 és fél év. Tehát, a VSK egy juniorcsapat ellen játszott, amely néha megszorongatta a rutinos ellenfelét, sőt, két pontra fel is zárkózott a szünet előtt, ráadásul az utolsó negyedet meg is nyerte.

Vasárnap folytatja honi bajnoki szereplését a VSK: vasárnap a címvédő, éllovas és eddig veretlen Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC vendége lesz az alapszakasz 17. fordulójában.