×
2024. 03 29.

Kamerun lett Afrika bajnoka

2017.02.05 - 23:33

Kamerun nyerte meg a labdarúgó Afrikai Nemzetek Kupáját Gabonban, miután a döntőben 2–1-re legyőzte Egyiptomot.

A 22. percben Mohamed el-Neni megszerezte a vezetést Egyiptomnak: az Arsenal játékosa szép összjáték után éles szögben közelítette meg a kaput, de lövése nyomán a labda utat talált a hálóba a bal felső saroknál (1–0). Egyiptom tartotta az előnyét, Kamerun meg megpróbált nyomást helyezni rá. Többet birtokolták a labdát, de a félidőig nem sikerült egyenlíteniük. Kamerun a második játékrészben törte fel a védelmet: az 59. percben egy szép beívelést követően Nicolas N’Koulou, a Lyon-játékos csúsztatta kapuba a labdát fejjel (1–1). Csaknem mindenki a hosszabbítást várta már, amikor a 89. percben a félidőben csereként beállt Vincent Aboubakar nagyszerű mozdulatokkal kihasználta az egyiptomi védelem hibáját, s megszerezte a mindent eldöntő gólt (1–2).

Kamerun 1984, 1988, 2000 és 2002 után ötödször nyerte meg a tornát, de az örökranglistát továbbra is Egyiptom vezeti 7 kupagyőzelemmel.

A két együttes egyébként harmadik alkalommal játszott egymás ellen döntőt, de 1986-ban, és 2008-ban is az észak-afrikai állam csapata győzött. A mostani győzelemmel Kamerun indulási jogot szerzett a nyári, oroszországi Konföderációs Kupára.