2024. 03 28.
1USD = 4.59 RON

Kapott gól nélkül megy tovább a FCSB, a Honvéd kudarcot vallott

2018.08.03 - 01:05

Esélyt sem adott szlovén ellenfelének a FCSB labdarúgócsapata az Európa Liga-selejtező második fordulójában, és az idegenbeli 2–0 után a hazai visszavágón, csütörtökön 4–0-ra verte a Rudar Velenje együttest.

Az est egyik „sztárja” Moruțan volt: a Botoșani-tól hozott fiatal játékos technikai tudását mutathatta meg, és a szépségdíjas gólja mellett egy gólpasszal is hozzájárult a FCSB győzelméhez.

Nicolae Dică edző tanítványai a következő körben a Hajduk Splittel fog mérkőzni. A horvát alakulat a hazai 1–0 után Szófiában is nyerni tudott, így 4–2-es összesítéssel búcsúztatta a bolgár Szlavija együttest.

A Viitorul viszont búcsúzott a sorozattól: Gheorghe Hagi fiatal alakulata a hazai 2–2 után utazott Hollandiába, ahol ismét bátor és szép játékot mutatott a Vitesse elleni párharcban. Hatalmas ziccerek is kimaradtak, így a rutinosabb ellenfél 3–1-es győzelemmel jutott tovább, ahol a BL-től búcsúzó Basellel fog mérkőzni.

Három román csapat

Tehát, a jövőheti EL-folytatásban három romániai klubcsapat csapat lesz érdekelt: a FCSB mellé csatlakozik a Bajnokok Ligájától búcsúzó Kolozsvári CFR, amely a montenegrói Szutjeszka Niksicset 1–0-s összesítéssel búcsúztató örmény Alaskert ellen küzd a play-off körbe való jutásért. Ugyanakkor csatlakozik a mezőnyhöz a Román Kupagyőztes Universitatea Craiova is, ők a svéd Häckent 5–1-es összesítéssel búcsúztató RB Leipziggal fognak mérkőzni jövő csütörtökön.

Mindhárom román alakulat idegenben kezd.

A harmadik fordulóban viszont nem lesz magyar klubcsapat. Az Újpestre nem számított senki, hogy továbbjuthat, viszont a Budapest Honvéd búcsúja érvágásként érheti a magyar focit.

Az Újpest a sorozat háromszoros győztesével, a Sevillával találkozott. Az andalúziai 4–0 után már csak formálisnak tűnt a budapesti visszavágó. A spanyolok viszont itt is nyertek 3–1-re, a lila-fehérek jó játéka viszont megmarad – legalábbis a csapat drukkereinek az emlékezetében.

Csalódás okozó Honvéd

A Progrés Niedercorn – Budapest Honvéd mérkőzésen látott teljesítmény alapján elmondható, hogy romániai viszonylatban egy gyengébb másodosztályos találkozó játékához volt hasonlítható. A luxemburgi ellenfél vélhetően semmi újat nem nyújtott ezen a meccsen, de sikerült elaltassa a kispesti csapatot. Az unalmas, vontatott játékban a Honvéd játékosai rengeteget hibáztak, némely pillanatban a labdaátvétel is gondot okozott. A hazaiak vezető találata is egy olyan hiba után jött, ami könnyen elkerülhető lett volna: Mayron De Almeida lövésében teljesen fölöslegesen fejelt bele Batik Bence, az irányt váltott labda pedig becsapta a már elmozduló Gróf Dávidot (1–0). ezután sem váltott nagyobb sebességi fokozatba a Honvéd, és Danilo kapufáján kívül nem jegyezhettünk fel más veszélyes helyzetet a magyar csapatnak.

Fordulás után sem változott a helyzet, a kispestiek nem voltak képesek a tempóváltásra, a Niedercorn pedig a hajrában el is döntötte a meccset: egy szöglet után a Vadócz Krisztiánról lepattanó labdát Yann Marques vágta be magyar kapuba (2–0).

Óriási csalódást jelent a Honvéd kiesése, míg a luxemburgiak vélhetően ünnepként élik meg a pillanatot, hiszen újabb nemzetközi párharc vár a csapatra, és ezúttal az orosz Ufa érkezik a 3000 fős településre. Említést érdemel egyébként az a tény is, hogy az EL-selejtező harmadik fordulójában két luxemburgi csapat várja a folytatást, hiszen a BL-ből kieső F91 Dudelange is versenyben van még, és a lengyel Legia Warszawa ellen küzd a jövő héten.

A magyar bajnokságot már csak a MOL Vidi FC képviseli, amely a Malmö FF ellen játszik kedden a BL-selejtező harmadik körében.

Európa Liga-selejtező, 2. forduló, visszavágó

FCSB – Rudar Velenje 4–0 (Tănase 22. perc – 11-esbăl, Moruțan 49., Coman 68., Benzar 90+3.; továbbjutott: a FCSB, 6–0-s összesítéssel, kettős győzelemmel)

Vitesse – FC Viitorul 3–1 (Matavz 23. perc, Linssen 48., Beerens 77., illetve Drăguș 50.; továbbjutott: a Vitesse, 5–3-as összesítéssel)

Újpest FC – Sevilla 1–3 (Zsótér 77. perc, illetve Sarabia 35., 50., Muriel 83.; továbbjutott: a Sevilla, 7–1-es összesítéssel, kettős győzelemmel)

Progrés Niederkorn – Budapest Honvéd 2–0 (De Almeida 21. perc, Marques 84.; továbbjutott: a Progrés, 2–1-es összesítéssel)

A 3. fordulóban

Hajduk Split (horvát) – FCSB

Alaskert (örmény) – Kolozsvári CFR

RB Leipzig – Universitatea Craiova

Az első mérkőzéseket augusztus 9-én, a visszavágókat augusztus 16-án rendezik meg.