3 °C

Károlyi győzelem Fényen

2019.03.11 - 05:33

Három pontért utazott a közeli Mezőfényre a VSK Victoria a liga 4 tavaszi nyitányán. A pontokat sikerült megszerezniük, ám egyik csapatnak sem játszott jól a barátságtalan, télies időben.

Kifejezetten kellemetlen, hideg, esős időjárás nehezítette meg a negyedosztályos labdarúgó-bajnokság tavaszi idényének a nyitófordulójában részt vevők életét. A Nagykárolyi VSK Victoria Mezőfényen játszott, a helyi, jól szervezett Frölich együttes vendégeként.

Az első félidő nem is hozott semmi különösebb izgalmat. Mindkét csapat előtt akadt egy-két helyzet, de szép játékot nem sikerült kialakítani. A második félidőben folytatódott a meddő játék, mígnem a 71. percben egy, a fényiek kapuja előtti tömörülés során Csenteri Bence meg nem szerezte a vendégcsapat számára az előnyt (0–1). A 90. percben Randu Silaghi két gólosra növelte a fórt (0–2), de a lefújás előtt sikerült szépíteniük a fényieknek, Hevele Heinrich révén (1–2).

A találkozó után a nagykárolyiak edzője, Marius Botan elismerte: „nem ez volt a legjobb mérkőzésünk, de három pontért jöttünk, és azzal távozhatunk.”

A hazaiak szakvezetője, Gózner Károly nem volt csalódott. „Nem, nem vagyunk csalódottak. Jó kis meccs volt, jó játék volt. A két csapat egyenlő szinten játszott. A Victoria kihasználta a hibáinkat – két egyéni hibából kaptuk a két gólt” — értékelt.

Ezzel a győzelemmel a nagykárolyiak megerősítették harmadik helyüket a Liga 4 C-csoportjában, és „lerázták” magukról a mezőfényieket, viszont hátrányuk továbbra is 5 pont a második csomaköziek mögött.

Az első tavaszi forduló meghozta a gencsiek idénybeli első győzelmét is: odahaza 4–3-ra győztek a forduló leggólgazdagabb mérkőzésén, a Viitorul Lucăceni ellen.

Liga 4, C-csoport, 14. forduló (zárójelben az ifimeccsek eredményei)

Mezőteremi Victoria – Csomaközi Schamagosch 0–2 (0–4)

Mezőfényi Fröhlich – Nagykárolyi VSK Victoria 1–2 (1–6)

Piskolti Unirea – Kaplonyi AS 2–3 (1–3)

Kaplonyi Fortuna – Érendrédi Real 3–1 (8–0)

Gencsi AS – Viitorul Lucăceni 4–3 (5–0)

Szaniszlói Recolta – Kálmándi Schwaben 2–2 (0–2)

Szabadnapos volt: Börvelyi Stăruința