×
2024. 04 26.

Kárpátalján szerztett ezüstérmet a Marița, Bumba sporttáncpáros

2017.04.26 - 10:50

Egy nemzetközi és egy hazai versenyen léptek táncparkettre az elmúlt hétvégén a Szatmárnémeti Royal Dance Club sporttáncosai.

A Ciprian Marița, Oana Bumba (képünkön), illetve az Eduard Ignat, Luiza Jurcuț párosok Ungváron, egy rangos nemzetközi nyílt versenyen vettek részt, ahol Oroszországból, Szlovákiából, Moldovából, Lengyelországból, Magyarországról, Olaszországból és Németországból is neveztek sporttáncosok. Közel 800 páros mérkőzött meg különböző kategóriában, a Marița, Bumba kettős pedig ezüstérmet szerzett junior II korosztály sztenderd-versenyén, illetve hatodik helyen zárt a nemzetközi (WDSF) táblázatban is pontozó ifjúsági sztenderd versenyszámban.

Pontozott a WDSF-tabellán az Ignat, Jurcuț kettős is, hiszen az ifjúsági latintánc-versenyszámban jutotta el a döntőig, ahol a 7. pozícióban zártak.

Ezzel párhuzamosan Besztercén zajlott a Floris Kupa 41. kiírása, ahol az Ovidiu Ignat, Varga Ottó, Cristian Cordea-Mikle, Marius Iepure edzőnégyes tanítványai közül Horváth Márk, oldalán a Nagybányai Rus Team táncosával, Reif Izabellával ezüstérmet szerzett a 12–15 évesek E–osztályos megmérettetésén. A 16–35 évesek basic standard nyílt versenyszámában a George Râpan, Cerasela Torja páros a negyedik helyen zárt.