×
2024. 04 25.

Kassai Viktor nagyon benézte: megbotlott a talajba, 11-est adott

2018.11.08 - 05:26

A Manchester City hazai pályán 6–0-ra kiütötte a Sahtar Donyecket a labdarúgó Bajnokok Ligája csoportkörének negyedik fordulójában, de matematikailag még nem biztos a továbbjutása a nyolcaddöntőbe, mivel a Szalai Ádámot csereként bevető Hoffenheim tíz emberrel, kétgólos hátrányból felállva döntetlent harcolt ki a Lyon vendégeként.

A német alakulat ezzel a feltámadással történelmet írt, hiszen a Bajnokok Ligájában korábban egyetlen csapat sem tudott talpra állni tíz emberrel 0–2-ről.

Viszont a szerda esti meccsnap nem erről szólt. A manchesteri találkozón ugyanis a magyar játékvezető, Kassai Viktor hatalmasat hibázott. A tatabányai sípmester a 24. percben úgy látta, hogy Raheem Sterlinggel szemben szabálytalankodott a vendégek védője a Sahtar tizenhatosán belül – miközben az ég egy adta világon semmi sem történt, pusztán annyi, hogy az angol szélső földbe rúgott –, ezért tizenegyest ítélt. A büntetőt Gabriel Jesus gólra váltotta, azzal lett 2–0.

„Alá akartam nyúlni a labdának, de fogalmam sincs, mi történt. Nem éreztem, hogy hozzám értek volna. A labda helyett a földbe rúgtam. Bocsánatot kérek a sporitól” – idézte fel a történteket Sterling a BT Sportnak. Steve McManaman, a BT Sport szakértőjeként dolgozó korábbi BL-győztes, angol válogatott labdarúgó „kabaréba illő hibáról” beszélt.

„Tisztában vagyunk vele, hogy nem ért tizenegyest Sterling esése, csupán megbotlott a talajban – idézi a Sky Sports Pep Guardiolát, a Manchester City spanyol menedzserét. – Ilyen esetben nem elegáns gólra váltani a büntetőt, de Sterling nem tudta, mi történt. Szükség van a videobíróra, minden segítséget meg kell adni a játékvezetőknek. A futball ma már sokkal gyorsabb, a labdarúgók sokkal képzettebbek. Csupán három-négy másodperc van arra, hogy egy bíró eldöntse, szabálytalanság történt vagy nem.”

„Ilyen súlyos vereség után nincs sok értelme egy tizenegyesről beszélni, de tény, nevetség ítélet volt – nyilatkozta Paulo Fonseca, a Sahtar portugál trénere. – Mindenki látta, nem történt szabálytalanság. Persze nem emiatt kaptunk ki, a City más szinten futballozik, mint mi.”

Nincs továbbjutó

A szerdai játéknap után egyébként egyetlen csapat sem biztosította be helyét a sorozat nyolcaddöntőjében. A Juventusnak lett volna rá esélye, viszont az olaszok hazai pályán kaptak ki: Cristiano Ronaldo góljára két találattal válaszolt a Manchester United, így a Juventus odahaza veszítette el tökéletes mérlegét a Bajnokok Ligája idei kiírásának csoportkörében.

A portugál válogatott egyébként először talált be a Juventus játékosaként BL-meccsen, és ezzel egyben 453 perces BL-es góltalanságnak vetett véget.

A Manchester ugyanakkor egyedüli csapatként harmadszor nyert Torinóban a BL-ben a Juventus vendégeként.

Ezt a mérkőzést egyébként az aradi Ovidiu Hațegan vezette, míg a csoport másik mérkőzését a nagykárolyi FIFA-bíró, Kovács István irányította. Kovács Tisza jó munkát végzett Valenciába, ahol a házigazda spanyol együttes 3–1-re verte a Young Boys együttest.

Az AEK ötödik alkalommal sem tudott Németországban nyerni, az Ajax és a Benfica döntetlent játszott az E-csoport negyedik fordulójában. Ezzel a kvartett élén álló Bayern München kényelmes helyzetből várhatja az utolsó két találkozóját a csoportban – egyetlen pont is elég a bajoroknak ahhoz, hogy biztosítsák helyüket a legjobb tizenhat között.

A G jelű csoportban a címvédő Real Madrid kiütéses, 5–0-s győzelmet aratott a cseh bajnok Viktoria Plzen otthonában. A Plzen elvesztette matematikai esélyét is a nyolcaddöntőbe jutásra. A Real Madrid és a CSZKA Moszkva otthonában 2–1-re győző AS Roma 9 ponttal áll a továbbjutó helyeken.

Bajnokok Ligája, csoportkör, 4. forduló

E-csoport

Bayern München – AEK Athén 2–0 (Lewandowski 31. perc – 11-esből, 71.)

Benfica – Ajax Amsterdam 1–1 (Jonas 29., illetve Tadics 61.).