2024. 04 19.
4 °C

Katart is bedarálták a magyarok

2019.01.15 - 05:06

A magyar férfi kézilabda-válogatott 32–26-ra legyőzte Katar csapatát a német-dán közös rendezésű világbajnokság csoportkörének harmadik fordulójában, hétfőn Koppenhágában.

A sokat kritizált lebonyolítás miatt a csapatoknak kevesebb mint 24 órájuk volt regenerálódni a vasárnapi – egyaránt győztes – mérkőzésüket követően, így a fáradtságból adódóan a megszokottnál több hibára lehetett számítani.

Valero Rivera, a négy évvel ezelőtt vb-ezüstérmes közel-keletiek spanyol szövetségi kapitánya már a negyedik percben időt kért, mert a magyarok remekül kezdték a meccset (3–0). Csapata rendezte a védekezését, több mint hat percig nem kapott gólt, így felzárkózott (4–3). A magyar válogatott taktikus támadójátékkal és szigorúbb védekezéssel reagált, ismét lendületbe került (7–4), és egy ideig magabiztosan tartotta három-négygólos előnyét.

A magyar legények a szünetben 16–11-re vezettek, ám sérülés miatt elveszítették egyik legjobbjukat, a jobbátlövő Balogh Zsoltot. Az MTI tájékoztatása szerint a játékos ki is hagyja a következő két csoportmeccset.

A második félidőt is bátor, eredményes játékkal kezdték a magyarok, a szélekről és a belső posztokról is hatékonyan lőttek. Mikler Roland remek kapusteljesítménye ellenére védekezésben ismét adódtak problémák. Az ellenfél egy 3-0-s sorozattal felzárkózott, ezért Csoknyai István szövetségi kapitány időt kért.

A 43. percben a harmadik kiállítása miatt piros lapot kapott a katari Vadzsdi Szinen, aki addig mind az öt lövését gólra váltotta. Valero Rivera kapust cserélt, de ez sem segített, mert a magyarok ezúttal minden változásra, nehézségre gyorsan és jól reagáltak, így remek teljesítménnyel, a vártnál magabiztosabban győztek.

Férfi kézilabda-világbajnokság, 3. forduló

A-csoport (Berlin): Szerbia – Brazília 22–24 (11–14), Oroszország – Németország 22–22 (10–12), Franciaország – Korea 34–23 (17–16). Az állás: 1. Franciaország 6 pont, 2. Németország 5, 3. Oroszország 4, 4. Brazília 2, 5. Szerbia 1, 6. Korea 0.

B-csoport (München): Izland – Bahrein 36–18 (16–10), Horvátország – Macedónia 31–22 (16–11), Spanyolország – Japán 26–22 (10–11). Az állás: 1. Horvátország 6 pont (97-76), 2. Spanyolország 6 (91-70), 3. Macedónia 4, 4. Izland 2, 5. Japán 0 (78-99), 6. Bahrein 0 (64-97).

C-csoport (Herning): Tunézia – Chile 36–30 (18–15), Norvégia – Ausztria 34–24 (16–13), Dánia – Szaúd-Arábia 34–22 (17–11). Az állás: 1. Dánia 6 pont (109-60), 2. Norvégia 6 (108-69), 3. Ausztria 2 (77-88), 4. Tunézia 2 (82-100), 5. Chile 2 (78-99), 6. Szaúd-Arábia 0.

D-csoport (Koppenhága): Magyarország – Katar 32–26 (16–11), Argentína – Egyiptom 20–22 (9–8), Svédország – Angola 37–19 (19–14). Az állás: 1. Svédország 6 pont, 2. Magyarország 5, 3. Katar 2 (77-79), 4. Egyiptom 2 (69-75), 5. Angola 2 (67-94), 6. Argentína 1.