Ervin
7 °C

Kedden kezd a VSK, Brassó az ellenfél

2019.04.18 - 15:03

A Román Kosárlabda-szövetség tegnap közölt a női bajnoki rájátszás elődöntőjének a menetrendjét: a Szatmárnémeti VSK kedden 18 órakor a Both Katalin Sportteremben kezdi a Brassói CSTBv Olimpia elleni, három nyert mérkőzésig tartó párharcot.

Két nappal később, csütörtökön ugyancsak Szatmárnémetiben zajlik majd a második mérkőzés, a következő héten pedig Brassóba „költözik” a párharc. Itt legalább egy meccset rendeznek, és ha ezek után eldönti a döntőbe jutást a VSK, akkor utazhatnak haza.

Mint ismeretes, a VSK már korábban, április 9-én kivívta a továbbjutást, miután az első három meccsen legyőzte a Kolozsvári Universitateát. A brassóiak viszont négy meccsig tartó párharcot vívtak a Phoenix Știința Konstanca ellen, mivel az első találkozót elvesztették. A következő háromban viszont 73–59, 65–56, 76–64-re győztek a tenger-parti együttes ellen, így sorozatban negyedik éve bejutottak a legjobb négy közé.

Három évvel ezelőtt a Gyulafehérvári CSU, 2017-ben a Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC győzte le, tavaly pedig a Szatmárnémeti VSK-val küzdött a két nyert mérkőzésig tartó elődöntős párharcban. A VSK az elsőn 101–60, Brassóban pedig 72–68-ra győzött, így a barcaságiaknak 2018-ban, harmadik nekifutásra sem jött össze a döntőbe jutás. A papírforma szerint idén is a VSK a favorit, viszont Dan Calancea vezetőedző azzal büszkélkedhet, hogy kis költségvetéssel, sorozatban a legjobb négy között tartja a csapatot. Ráadásul idén sikerült a VSK-t is legyőznie, igaz, az idénynyitó 80–74-es brassói siker inkább egy bojkotra hasonlított Marius Dobă edző ellen. A szatmári lányok el is érték a céljukat, hiszen a târgoviștei szakvezető a meccs után be is nyújtotta lemondási szándékát.

Novemberben már a Maikel Lopez vezette VSK volt a brassóiak ellenfele, és 91–56-ra nyertek a szatmáriak, majd a bajnokság második szakaszában oda-visszavágón nyert 11, illetve 45 pont különbséggel a VSK.

Az idei elődöntő másik párharcát a Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC és az Aradi FCC ICIM játssza.