8 °C
erős felhőzet

Képes ismét fordítani a Liverpool?

2016.05.05 - 07:44

Csütörtökön rendezik a labdarúgó Európa Liga elődöntőjének két visszavágó mérkőzését.

Az Anfield Road-on a Liverpool egy gólos hátrányból indul, mivel múlt héten Spanyolországban 1–0-ra győzött a Villarreal. Az előző öt alkalommal, amikor egy csapat idegenben 1–0-s vereséget szenvedett az UEFA Kupa vagy az Európa Liga elődöntőjének első felvonásán, négyszer sikerült megfordítania a párharcot. Az egyetlen kivétel épp a Liverpool, akit a 2009–2010-es szezonban is egy spanyol együttes búcsúztatott, miután a saját közönsége előtt hosszabbítás után csak 2–1-re verte meg a későbbi győztes Atlético Madridot. Mondhatnánk, hogy ez egy másik spanyol csapat, de ugyanúgy érvényes ez a „klisé” a Poolra, amely az előző körben „megmutatta foga fehérjét”: a negyeddöntőben a dortmundi 1–1 után Jürgen Klopp vezetőedző csapata 0–2-ről és 1–3-ről felállva 4–3-ra verte a Borussiát.

A másik ágon a címvédő Sevilla a gólt és gólpasszt jegyző Kévin Gameiro vezérletével 2–2-es döntetlent játszott a Sahtar Donyeck vendégeként, tehát bizakodva várhatja a visszavágót. Mircea Lucescu edző csapata második alkalommal szerepel a 2009 óta íródó EL-sorozatban, de a 2009/10-es sorozatban a későbbi döntős, a Gera Zoltánnal felálló Fulham búcsúztatta. A mostani ellenfél, a Sevilla eddig háromszor jutott el a legjobb négy közé, tavaly és tavalyelőtt megnyerte az EL-t.

Európa Liga, elődöntő, visszavágó

FC Liverpool – Villarreal (22.05 óra, Pro Tv, RTL Klub II; az első mérkőzésen: 0–1)

Sevilla - Sahtar Donyeck (2–2)