2024. 04 27.
6 °C

Későn jövő feltámadás, vereség az oroszoktól

2016.01.19 - 08:43

A magyar férfi kézilabda-válogatott 27–26-ra kikapott az orosz csapattól a lengyelországi, olimpiai kvalifikációs Európa-bajnokság hétfői, második fordulójában.

A találkozó mindkét együttesnek nagyon fontos volt, hiszen egyik csapatnak sincs még olimpiai selejtezős helye, és most egy győzelemmel éppen a másik kárára lehetett előnyösebb helyzetbe kerülni. A magyarok javára szólt, hogy az Eb-selejtezőn oda-visszavágó mérkőzésen győztek az oroszok ellen. Viszont hétfőn az első félidőben csak egyszer sikerült egyenlíteni (4–4), az oroszok ugyanis végig pontosabban játszottak. 13–8-ról sikerült négy gólra faragni a hátrányt a szünetig (14–10), a fordulás után pedig rövid idő alatt már csak egy gól volt az orosz fór (14–13). Rendezték soraikat az oroszok, így az utolsó tíz perc 24–19-es orosz vezetésről indult. A hajrában mindent egy lapra feltéve támadott a magyar válogatott, feljött 27–26-ra, a végén azonban Nagy László időntúli szabaddobása elakadt a blokkban, így maradt a fájó vereség.

„Az oroszok hétszer is betaláltak lerohanásból az első félidőben. Sok egy-egy elleni szituációt és büntetőt kihagytunk, de nem a játékosok a hibásak, én készítettem fel őket” — nyilatkozta Dujshebaev.

„Sok előnyt adtunk az oroszoknak, sok lövést rontottunk, sok labdát adtunk el. Így nem lehet meccset nyerni. Kár érte, mert jó lett volna nyerni. A fegyelmezetlenség megbosszulta magát. Nem tartottuk be az előzetesen megbeszélt taktikát” — ismerte el Nagy László.

Férfi kézilabda Európa-bajnokság, 2. forduló

D csoport

Oroszország – Magyarország 27–26 (14–10)

Dánia – Montenegró 30–28 (14–16).

A csoport állása: 1. Dánia 4 pont, 2. Magyarország 2 (58–54), 3. Oroszország 2 (52–57), 4. Montenegró 0.

C csoport

Spanyolország – Szlovénia 24–24 (13–10)

Svédország – Németország 26–27 (17–13).

A csoport állása: 1. Spanyolország 3 pont, 2. Svédország 2 (49–48), 3. Németország 2 (56–58), 4. Szlovénia 1.

Az első három helyezett jut a 12-es középdöntőbe.