2024. 04 27.
4 °C

Két ausztriai tornáról tértek haza érmekkel

2018.12.14 - 11:29

Két felkészülési tornán vettek részt az elmúlt napokban Ausztriában a Szatmárnémeti Juventus 10 éves labdarúgói.

Abrudan Róbert edző vezetésével Klagenfurt közelében, a közel 13 ezer fős Sankt Veit an der Glan városban a SC St. Veit-Wintercup torna negyedik kiírásán léptek pályára a legények. Tíz csapat nevezett ebben a korosztályba, a csoportküzdelmekben pedig oda-visszavágó meccseket rendeztek. A három csapatos B jelű szériában a szatmáriak 4–1-re és 2–1-re verték az NWZ Nord csapatát, és 3–0-ra, illetve 3–1-re az SV Kraigot. Első helyről jutott az elődöntőbe a Juventus, ahol 2–1-re győzött az SC Kappel ellen. A döntő következett, ahol a 12 perces rendes játékidőben egyetlen gól sem született az SG Gurktal elleni meccsen. Rendhagyó módon zajlott az 5 perces hosszabbítás, ugyanis minden percben egy-egy játékost le kellett hívjanak az edzők, így az utolsó másodpercekben 2 a 2 ellen játszottak. Az ellenfél használta ki a lehetőségét, így 1–0-ra nyert, a Szatmárnémeti Juventus pedig a 2. helyen zárta a tornát.

Másnap Graz közelében, a közel 8000 lakosú Fohnsdorfban léptek pályára a fiatal szatmári srácok, a helyi sportegyesület által rendezett tornán. Itt hét csapat küzdött körmérkőzéseken. Az SV Fohnsdorf együttesét 1–0-ra, az SV Hinterberget 3–0-ra, az NZ Gleisdorfot 1–0-ra, az FC Judenburgot pedig 2–0-ra verték. 2–1-re kaptak ki az FC Trofaiach második számú csapatától, és 1–0-ra a stájerországi alakulat első számú alakulatától, így a harmadik helyen zártak. Viszont Győrfi Krisztián teljesen megérdemelten érdemelte ki a torna legjobb kapusának járó díjat, ugyanis a Juventus 3 kapott góllal zárta a megmérettetést.