×
2024. 04 25.

Két bajnoki cím a Sakura SK karatékáinak

2018.03.05 - 23:23

Bukarestben rendezték meg az elmúlt hétvégén a Shotokan Karate-do Egyesített Nemzetek (SKDUN) szövetségének versenyszabályi szerint a roman bajnoki küzdelmeket, ahol 36 egyesület közel 850 karatékája lépett tatamira.

A Nagykárolyi Sakura SE 12 sportolóval vet részt a küzdelmeken, őket sensei Gheorghe Dărăban és sensei Engber Ingrid kíserte el.

Knecht Patrik (minikadett korosztály, kumite, +55 kg) és Markus Csongor (8–9 évesek, kumite, –35 kg) nyertek bajnoki címet, Sergiu Potrovița (minikadett, kata, 6 kyu), Keserű Mercedes (8–9 évesek, kata,7 kyu), illetve Simonka Rajmond (8–9 évesek, sanbon kumite, –35 kg) ezüstéremet szereztek. Vass Christopher (minikadett, kumite, –48 kg), Markus Csongor (8–9 évesek, kata, 6 kyu), Theodora Molnar (8–9 évesek, sanbon kumite, –28 kg), Csizmár Nándor (10–11 évesek, kata, 6 kyu) és Patric Molnar (kadett, kata 6–4 kyu) a dobogó harmadik helyére állhattak fel.

5. helyen zártak Antonio Ruje (junior, kumite, +78 kg), Mirela Pomian (kadett, kata, 9–7 kyu), Cimpoies Attila (junior, kata, 8 kyu) és Theodora Molnar (8–9 évesek, kata, 8 kyu).

A klub vezetői köszönetet mondanak a magánvállalkozók és a szülők segítségének, továbbá közölték, hogy a sportolóik küzdeni fognak Lengyelországban is a SKDUN Európa-bajnokságon és Európa Kupán.