2024. 04 27.
4 °C

Két dobogós hely Csaholczi Arnoldnak

2015.08.26 - 12:45

Első kategóriás korosztályos versenyen, a Time Out–Benvenuti Kupa országos tornán léptek pályára az elmúlt hétvégén szatmárnémeti teniszezők.

Kozán Attila tanítványai közül Csaholczi Arnold kétszer is dobogóra állhatott: a 16 évesek egyéni versenyben a nagyváradi Kiss Márk elleni sima győzelem (6:0, 6:0) után az elődöntőben három szettben kapott ki a válogatott zilahi Raul Ciupétól (3:6, 6:2, 6:4), így a dobogó harmadik fokára állhatott fel. Ezt követően, a páros megmérettetésen, oldalán csapattársával, Luca Pandival a döntőig meneteltek, viszont két szettbe, 6:2, 6:2-re kaptak ki a Raul Ciupe (Zilah), Alex Stokker (Nagyvárad) első számú favorit párostól.

Az éremgyűjteményt Pándi gazdagította, hiszen a 14 éves fiúk versenyében a harmadik lett. Ugyanebben a korosztályban Mares Imre szerencsétlen ágra került, ugyanis a legjobb négy közé jutásért az első számú kiemelt Andrei Bugleaval kellett megmérkőznie. A temesvári teniszező három szettben, 6:1, 4:6, 6:3 arányba győzte le a szatmári srácot.

Ugyancsak a 14 éves fiúk egyéni versenyében a Szatmárnémeti Sănătatea SK teniszezője, Funkenhauser Erich bronzérmet szerzett, miután az elődöntőben 6:4, 6:4-re kapott ki Bugleától. A 10 éves fiúknál Mihali Dominik (Sănătatea SK) ezüst-, a 16 éves lányoknál Ioana Răcăutanu (Sănătatea SK) pedig bronzérmet szerzett.

Kozán Attila lapunknak elmondta, tanítványa, Baranyai Dóra ezen a hétvégén Aradon lép pályára, ahol az Európai Tenisz-szövetség 14 éveseknek rendez egy rangos nemzetközi tornát.