×
2024. 04 26.

Két év után ismét Ferrari egy, kettő – Vettel vezetésével

2019.09.22 - 18:14

A három hetes nyári vakáció után megtáltosodott a Ferrari csapata, és zsinórban harmadik Forma–1-es futamon bizonyul a legjobbnak, viszont Szingapúrban – hosszú szünet után – az első és a második helyet is lefoglalta.

A belgiumi és olaszországi Grand Prix győztese, Charles Leclerc indulhatott az élről a vasárnap esti szingapúri nagydíjon – idén már ötödik pole pozícióját szerezte meg. Egészen az első kerékcseréig tartani tudta vezető helyét, viszont látványosan lassú volt, de fenntartotta a mezőnyt. Mégis, Lewis Hamiltont másfél másodpercre tudta maga mögött tartani, de a hatodik helyen haladó Alexander Albon sem volt távolabb hét másodpercnél a monacói mögött. Sebastian Vettel és Max Verstappen voltak az elsők, akik kiszálltak a „vonatozásból”, és a 19. körben kemény keverékű abroncsokra cseréltek. A német sokat nyert a korai cserével, hiszen a következő körben tudott olyan tempóba autózni, hogy simán csapattársa előtt maradt – aki a 20. körben cserélt. Hamilton viszont túl sok időt maradt kint a pályán kopott abroncsain, és így a korábbi második helyét is elvesztette, hiszen Verstappen mögé jött ki a 26. körben, a boxutcalátogatás után.

Ezzel gyakorlatilag kialakult a sorrend az élen, amely a futam végéig már nem változott: Vettel, Leclerc, Verstappen, Hamilton, Bottas, Albon. Hátul viszont szoros csaták zajlottak a helyekért. Az ilyen összetűzések eredményeként a biztonsági autót is a pályára kellett küldeni. Elsőként a 35. körben, amikor Romain Grosjean és George Russell akaszkodott össze, a Williams brit versenyzője pedig kénytelen volt leparkolni autóját a pálya szélén. Négy kör lassú tempó után folytatódott a verseny, de nem sokáig: Lance Stroll versenyautója a nagy kakaskodásban bal első defektet kapott – neki még szerencséje volt, kihajtott aboxutcába.

A 43. körben a másik Racing Point is bajba került: Sergio Perez autója vélhetően műszaki hiba miatt megállt a pályán, emiatt pedig ismét érkezett a Safety Car. A biztonsági autó a 47. kör végén hajtott a le a pályáról, de a 49. körben Daniil Kvyat próbálta megelőzni Kimi Räikkönent, ám az 1-es kanyarban ütközés lett a vége. Räikkönen autójának bal első kereke kitört, a biztonsági autót pedig harmadszor is pályára kellett küldeni. A Safety Car hamarosan elhagyta a pályát, ekkor 10 kör volt még hátra a versenyből.

A Szingapúri Nagydíjon végül Vettel vezetésével (a német legutóbb a tavalyi Belga Nagydíjon tudott győzni) a Ferrari kettős győzelmet aratott. Erre utoljára a 2017-es Magyar Nagydíjon volt példa. A Mercedes a Német Nagydíj után idén másodjára maradt le a dobogóról.