Andrea, Ilma
közepes eső

Két ezüstéremmel zártak a párbajtőrvívók

2016.07.05 - 08:19

A 10–11 évesek versenyében a Szatmárnémeti Sportklub két párbajtőrvívója, Luca Gurza és Ariana Nemeș zártak a második helyen. A Sportlíceum csapata karnyújtásnyira volt az éremszerzéstől.

Megvannak az első érmek a szatmárnémeti vívóknak a Bukarestben zajló utánpótlás korosztályos bajnokságon: a Szatmárnémeti SK 10–11 éves párbajtőrvívói két ezüstérmet szereztek. A lányok viadalában Ariana Nemeș zárt a második helyen, miután remekül teljesített a főtáblás asszókban. Az elődöntőben drámai csatában, 8–7-re győzte le Emma Sontot (Bukaresti CS Contraatac), viszont a fináléban Maria Stan (Konstancai CSS 1) bizonyult jobbnak.

Ugyanebben a korosztályban, a fiúknál is itt született meg az SZSK-érem: Luca Gurza bár csak nyolcadik kiemelt volt a nyolcas táblán, mégis verte a mezőnyt a döntőig, itt viszont Andrei Popa (Bukaresti CSS Quatro) 8–6-ra verte a szatmári srácot, aki így is ezüstéremmel térhetett haza.

Ugyanakkor dicséretes a Szatmárnémeti Sportlíceum vívóinak a teljesítménye, hiszen a fiúcsapat karnyújtásnyira volt az éremszerzéstől. A Zsák Marcella, Szabó Rudolf edzőpáros tanítványai kiválóan kezdték a 10–13 évesek csapatviadalát, hiszen az első körben a Bukaresti Steauát verték 45–42-re, majd hasonló eredménnyel zártak az egyik favorittal, a CSS Quatro első számú csapatával is. A következő körben viszont a Bukaresti UNEFS I túl nagy falatnak bizonyult (ők végül megnyerték a bajnokságot), a kisdöntőben pedig a Konstancai Farul is nyert a LPS ellen, így a negyedik helyen zárt a Szodoray-Parádi Hunor, Jeromos Lehel, Székelyi Balázs, Meizinger Márton alkotta kvartett.

Azt a legutóbbi összeállításunkban, a tőrvívó gyerekek eredményeit elemezve is említettük, hogy alaposan megcsappant a szatmári érmek száma az utánpótlás korosztályos küzdelmekben. Ez elsősorban a támogatás hiányának köszönhető, hiszen a gyerekek többnyire csak akkor tudnak erős versenyekre elmenni, ha a szüleik tudják biztosítani annak anyagi feltételeit. A tőrvívók az előző években legalább 3–4 éremmel tértek haza és ehhez még hozzáadhattuk a párbajtőrvívók dobogós helyezéseit. 2013-ban Mácska Ádám, Szilágyi Balázs, Zimán Dávid, Kató Zsófia, Pallai Amarillisz, Pfeifer Melany „kényeztettek” egy éremdús szezonnal, akkor ugyanis három bajnoki címmel, két ezüsttel és egy bronzéremmel tértek haza Csiszár Ferenc, Nagy Lehel és Adrian Pop edzők tanítványai. Kisebb „sokk” volt, hogy a következő évben már csak a lánycsapat aranyérmének örülhettünk, tavaly pedig a fiúk már dobogóra sem álltak, a lányok hoztak egy ezüstöt és egy bronzérmet. Igaz, a fentebb említett vívók már kadett és junior korosztályokban vívnak.

A szatmárnémeti párbajtőrvívók eredményei

12–13 éves fiúk, egyéni: 21. Szodoray-Parádi Hunor (Szatmárnémeti LPS), 25. David Luca (Szatmárnémeti SK), 27. Jeromos Lehel (LPS), 28. Szabó Szabolcs (SZSK), 33. Keresztesi Tamás (SZSK), 34. Luca Gârdan (SZSK), 38. Székelyi Balázs (LPS), 39. Emilian Feher (SZSK); lányok: 12. Maria Crăciun (SZSK), 13. Szabó Boglárka (SZSK), 20. Zimán Krisztina (SZSK), 29. Mekker Evelyn (LPS), 34. Teodora Turdean (SZSK), 39. Sike Zsuzsanna (LPS); csapat, fiúk: 4. LPS, 7. SZSK I, 11. SZSK II; lányok: 5. SZSK I, 9. SZSK II.

10–11 éves fiúk (44 résztvevő): 2. Luca Gurza (SZSK), 6. Meizinger Márton (LPS), 18. Anton Cîmpan (SZSK); lányok (35): 2. Ariana Nemeș (SZSK), 14. Menyhárt Ketlin (SZSK), 16. Pató Brigitta (LPS), 20. Tóth Viktória (SZSK), 25. Medeea Pop (SZSK), 26. Sike Hanna (LPS).

8–9 éves fiúk: 8. Király Edward (SZSK); lányok: 6. Ana Tomșa (SZSK), 26. Pató Rebeka (LPS).