2024. 04 26.
4 °C

Két góllal verte a VSK a bányaiakat

2016.02.28 - 18:00

Jó iramú mérkőzésen 31–29-re nyert hazai pályán a Szatmárnémeti VSK férfi kézilabdacsapata a Nagybányai Academia de Handbal ellen az A-osztályos bajnokság B-csoportjának 17. fordulójában.

A máramarosiak kezdték jobban a találkozót. Minden támadásukat sikerült gólra váltani az első öt percben, ezért Nicolae Istrate edző már a hetedik percben időt kért. A szatmáriak nehezen vették fel a ritmust a mérkőzésen, a Minaur pedig három góllal is elhúzott. Az első játékrész második felében végre magára talált a VSK. A mérkőzés legszebb pillanata egyben az egyenlítő találatot is jelentette: Pogyină kapus remekül vette észre, hogy a nagybányaiak hálóőre a középpályán ragadt egy gyors akciót követően, így a saját kapujából — nézői biztatásra — megszerezte csapata 12. gólját. Innentől kezdve fej-fej mellett haladtak a csapatok, olyannyira, hogy a szünetig egyik alakulat sem tudott előnyhöz jutni, így 16–16 volt az első félidő eredménye. A második játékrész is hasonlóan indult, mint az első: nagybányai találat, gyors szatmári egyenlítés. Istrate fiai először a második felvonás felénél vették át a vezetést 23–22-re, előnyüket pedig a meccs végéig megtartották. A vendégek fizikailag visszaestek, így a VSK a vége előtt 3 perccel 4 góllal is vezetett. A Minaur kettőt még ledolgozott a hátrányából, de egyenlíteni már nem tudtak: VSK-Minaur 31–29. A VSK legeredményesebb játékosa Morar Ioan volt 9 találattal, míg Oláh János 7 gólt szerzett.