Béla
szitálás

Két mérkőzés, két győzelem

2014.08.27 - 08:33

Kedden elkezdte a hazai felkészülési mérkőzések sorozatát a Szatmárnémeti VSK második ligás férfi kézilabda együttese, amely tegnap két meccset is játszott a nagybányaiak ellen.

Az elmúlt heti első, döntetlennel végződött kolozsvári edzőmeccs után kedden délelőtt hazai pályán is bemutatkozott a közönségnek a Szatmárnémeti VSK második ligás férfi kézilabda együttese, bár az túlzás, hogy közönségnek, hiszen a Nagybányai Academia de Handbal Minaur elleni felkészülési találkozót csak mintegy 20 érdeklődő követte figyelemmel. A mérkőzésre kíváncsiak az első félidőben többnyire csak bosszankodhattak, ugyanis Nicolae Istrate alakulata igen nehezen lendült játékba, sok volt a hiba, és ekkor a 16-18 évesekből álló akadémisták elég könnyen dobták a gólokat Pogyină majd Cioroiu hálójába. A vezetést a máramarosi együttes szerezte meg, és az álmosan kezdő szatmáriak ellen két perc alatt három góllal elhúztak. Az első hazai találatot Jurj szerezte, majd Ungar csökkentette egyre a hátrányt (2-3), de egyenlíteni nem sikerült, a vendégek elmentek néggyel is (6-10), de a félidő végére lassan felzárkózott a szatmári gárda és két perccel a vége előtt először a meccsen egyenlített (14-14), majd az utolsó percben az első gólt is dobó Jurj második találatával a szatmáriak vonulhattak egygólos előnnyel (15-14) pihenőre. Az első félóra legeredményesebbje Ungar volt 4 góllal, őr Morar követte egy triplával. Az újonnan érkezettek közül Axinia kettőt, a csapathoz visszatérő egykori közönségkedvenc Oláh János pedig egyszer talált a nagybányaiak hálójába.

A szünet után az első gólt újra csak Jurj szerezte, ezzel kettőre nőtt az előny, és bár utána az Academia még egyszer faragott a hátrányból, tíz perc alatt négyre nőtt az előny (21-17), majd újabb tíz perc után hattal vezetett a VSK. A hajtára már összeomlott a máramarosi „csikócsapat”, a szatmáriak egyre több labdát szereztek, és a lerohanásokból általában gólt is dobtak. Öt perccel a vége előtt meglett a 10 gólos különbség is (33-23), de utána a VSK már nem erőltette a dolgot, és a nagybányaiak csökkentették a hátrányt, a végeredményt Oláh állította be egy időntúli hétméteresből. A mérkőzésen egyébként minden pályára lépő szatmári kézilabdázó dobott gólt. „Nem a győzelem volt a lényeg, hanem maga a játék. Elég nehezen kezdtük a meccset, próbálkoztam több variációval is a csapat összeállítását illetően, ezért többször is akadozott a játék. Úgy védekezésben, mint támadásban van még mit dolgozni, csiszolni a játékkapcsolatokon, éppen ezért kell még minél több mérkőzést játszanunk a bajnoki rajtig. Még van időnk arra, hogy a hiányosságokat kiküszöböljük” – értékelt a találkozót követően Istrate.

A délre véget ért találkozó után a két csapat délután egy újabb edzőmeccset játszott egymással, ezt 9t góllal nyerte meg a szatmári alakulat. A VSK szerdán ismét pályára lép, 19 órától a fehérgyarmati alakulatot fogadja, majd pénteken 12.30-tól a kolozsváriakkal játszik, a jövő héten pedig Istrate szeretne két mérkőzést lekötni a nagyváradiakkal is. A szeptember 13-án kezdődő bajnokságban a VSK Kolozsváron kezd, majd rá egy hétre a Craiovát látja vendégül, majd hetenként sorrendben a következő csapatok lesznek az ellenfelek : Nagyvárad (i), Temesvár (i), Brassó (o), Fogaras (i), Segesvári HCM (o), Gyulafehérvár (i), Nagyszeben (o), Academia (i), Torda (o), Segesvári CNOE (i) és Resicabánya (o), utóbbi december 13-án.

Felkészülési mérkőzés: Szatmárnémeti VSK–Nagybányai Acadenia de Handbal Minaur 35-27 (15-14). VSK: Pogyină, Cioroiu, Cotoi – kapusok; Jurj 7, Morar7, Ungar 4, Clipea 4, Oláh 4, Mateş 2, Axinia 2, Pop R. 1, Cristescu 1, Santeiu 1, Mureşan 1, Varga 1.

2. mérkőzés: Szatmárnémeti VSK–Nagybányai Academia de Handbal Minaur 37-32 (15-19). A szatmári gólszerzők: Ungar 8, Oláh 7, Jurj 5, Morar 4, Mureşan 4, , Axinia 4, Mateş 3, Cristescu 1, Clipea 1.