×
2024. 04 25.

Két svájci arany egy nap alatt

2014.02.14 - 20:50

Megszerezte második szocsi aranyérmét a fehérorosz Darja Domracseva, míg a svájciak pénteken két bajnoki címet zsebelhettek be. Megvan a britek első idei aranyérmese, Tófalvi a 21. lett.

Dario Cologna nyerte pénteken a férfi 15 km-es sífutást, ezzel Svájc már a negyedik szocsi aranyérmet tudhatta magának, és felzárkózott az éremtáblázatban. A svájci sportoló végig, magabiztosan vezetett, csupán a másik két dobogós helyért volt némi drámai csata. Végül a svéd Johan Olsson nyakába kerülhetett az ezüstérem, míg honfitársa, Daniel Richardsson a pódium harmadik fokára állhatott fel. A román Paul Pepene a 62., a magyar Szabó Milán pedig a 78. lett.

Cologna egyébként, ezzel a pályafutása harmadik bajnoki címét szerezte meg, kiegyenlítve az alpesi síző honfitársnője teljesítményét, Vreni Schneidert. A svájciak közül eddig csak a síugró Simon Ammann-nak sikerült négy olimpiai bajnoki címet szereznie.

Egyébként a pénteki sífutó versenyszám idején is nagyon meleg volt, sokan ujjatlan pólóban álltak rajthoz, de a norvég Chris Jespersen még ennél is tovább ment, rövidnadrágban teljesítette a távot.

A svájciak délután ismét ünnepelhettek, hiszen a szuperkombinációban Sandro Villetta nyert és a hazája ötödik olimpiai címét ünnepelhette Szocsiban, így az éremtáblázat második helyére állhattak. Ismét a második helyen zárt Ivica Kostelic. A horvát síző negyedik olimpiai ezüstérmét szerezte meg és 34 évével és 83 napjával a második legidősebb alpesi síző – Kjetil Andre Aamodt mögött –, aki érmet nyert. Kostelic azonban még így is reméli, hogy mielőtt visszavonul, még összejön neki legalább egy olimpiai aranyérem. A versenyszámban rajthoz álló román Ioan Achiriloaie utolsóként indult pénteken, azonban az egyik kanyarban elvesztette az egyen súlyát és nagyot bukott.

A fehérorosz Darja Domracseva második olimpiai bajnoki címét nyerte meg Szocsiban, miután a legjobb időt érte el a női sílövők 15 kilométeres versenyszámában. A román színekben induló csíkszeredai Tófalvi Éva ezúttal egy hibával lőtt, de gyengén futott, így a 21. idővel ért célba. A magyar színekben versenyző, szintén csíkszerdai születésű Szőcs Emőke a 70. helyen zárt. Domracseva az első a hazájából, aki két aranyérmet nyert téli olimpián.

Késő délután a britek is ünnepelhettek, hiszen Elizabeth Yarnold révén megszerezték első szocsi aranyérmüket: a 25 éve sportoló a női szkeletonosok versenyét nyerte meg. A román Marinela Mazilu az utolsó, 20. helyen zárt.

A szervezők egyébként pénteken bejelentették, eladták az az egymilliomodik jegyet is a szocsi ötkarikás játékokra, ez megfelel a szervezők előzetes elképzeléseinek.