2 °C

Két versenyen a nagykárolyi karatékák

2014.10.01 - 15:38

Bartincki Attila Nagyváradon, Bács Máté pedig Szerencsen duplázott az elmúlt hétvégén.

Romániai, magyarországi, lettországi, ukrajnai, szlovákiai, horvátországi, szerbiai és bulgáriai egyesületek mintegy 600 sportolója küzdött meg az elmúlt hétvégén Nagyváradon a Bihor Open&Bajnokok Napja elnevezésű nemzetközi tornán, köztük a Nagykárolyi Karate Do B.F.K.S. SE sportolói is. A sensei Gheorghe Dărăban (5. Dan) és Engber Ingrid (1. Dan) edzőpáros által elkísért karatékák közül Bartincki Attila aranyérmet szerzett a kata próba ifjúsági és felnőtt korosztályának versenyében, míg Knecht Patrik a gyerek korosztály kumite versenyszámában szerzett aranyérmet. Utóbbi a kata próbában ezüstérmes lett, míg testvére, Vivien a kadett korosztályos kata versenyszámában zárt a harmadik helyen.

Ugyanakkor az egyesület másik csoportja Magyarországra utazott dr. Fazekas György Zoltán (4. Dan) edzővel, az I. Szerencsi SKS–SKDUN Ippon Shobu karateversenyre,ahol összesen kétszáz karatéka küzdött. Bács Máté kétszer állhatott fel a dobogó legfelső fokára, miután megnyerte az ifjúsági, majd a felnőttek kata próbáját.

Dr. Fazekas György Zoltán ugyanakkor emlékeztetett arra, hogy október 26-ig lehet beiratkozni a klub edzéseire, amelyeket a helyi 3-as Számú Általános Iskola tornatermében rendeznek minden hétfőn, szerdán és csütörtökön 18 órától.