11 °C
borús égbolt

Kettős győzelemmel a nyolc között a Barca és a PSG

2014.03.13 - 12:17

A labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntőinek mindkét szerdai találkozóján a házigazdák várhatták előnyből a visszavágó–mérkőzéseket, és mindkét csapat nyert, így kettős győzelemmel létek tovább a legrangosabb európai kupasorozatban.

A Barcelona a Manchester City-t fogadta a katalán fővárosban és egy viharos hajrá után 2–1-re nyertek az angolok ellen. A hazaiaktól Lionel Messi és Daniel Alves volt eredményes, a vendégektől Vincent Kompany. A vendégek egyébként tíz játékossal fejezték be a mérkőzést, miután a 78. percben Pablo Zabaleta reklamálásért megkapta második sárgáját, így mehetett zuhanyozni. Az argentin védő egyébként joggal reklamált, Edin Dzekóval szemben Gerard Piqué szabálytalankodott a tizenhatoson belül, de elmaradt a büntető.

A Paris Saint–Germain négygólos németországi siker után várta a hazai visszavágót. A szerdai vendég, a Bayer Leverkusen hamar megszerezte a vezetést Párizsban, de a PSG később fordítani tudott, 2–1-re győzött. Zlatan Ibrahimovic meglepetésre nem szerzett gólt, Párizsban ez volt az első ilyen alkalom ebben a BL–szezonban.

Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő, visszavágó

FC Barcelona – Manchester City 2–1 (Messi 67. perc, D. Alves 90., illetve Kompany 88.); továbbjutott: a Barcelona, kettős győzelemmel, 4–1-es összesítéssel.

Paris Saint–Germain – Bayer Leverkusen 2–1 (Marquinhos 13. perc, Lavezzi 53., illetve Sam 6.); tj.: a PSG, kettős győzelemmel, 6–1-es összesítéssel.