Kettős sikerrel jutott tovább a Steaua
Utoljára módositva: 2014-07-24 10:01:29

A norvégiai siker után hazai pályán is legyőzte a Stromsgodset együttest a Steaua labdarúgócsapata, így kettős győzelemmel jutott tovább a Bajnokok Ligája selejtezőjének harmadik fordulójába, ahol a kazah FC Aktobe lesz az ellenfele.

Tănase és a magyar származású Kovács Péter párharca a bukaresti mérkőzésen

A fővárosi együttes azonban szenvedett a találkozó első felébe, ugyanis Costel Gâlcă vezetőedző többnyire a védekezésre és kontratámadásokra helyezte fel csapatát a pályára. A második félidő derekán azonban elintézte a norvégokat a román legénység: a 73. percben egy hatalmas védelmi hibát kihasználva Cornel Râpă szerzett vezetést a Steauának, tíz perccel később pedig Nicuşor Stanciu állította be a végeredményt.

„Nagyon boldog vagyok, hogy sikerült lendületet adni a csapatomnak, hiszen egy nagyon fontos pillanatban, 0–0-nál, a mérkőzés végéhez közeledve szereztem gólt” – nyilatkozta Râpă.

„Nem összpontosítottunk kellően a mérkőzés elejétől, de sikerült véghez vinni a feladatunkat. Katasztrófa lett volna, ha nem jutunk tovább” – ismerte el Stanciu.

„Ha valaki azt mondta volna nekem, hogy mindkét találkozón uraljuk a Steaua elleni mérkőzést, soha nem hittem volna neki. Végül az ellenfél rutinja és a támadóereje döntötte el a párharcot, a Steaua ugyanis majdnem minden helyzetét gólra váltotta. Szerintem a Steaua könnyedén veri majd az Aktobét, de a play–off-ban gondjai lesznek” – mondta a találkozó után David Nielsen, a Stromsgodset vezetőedzője.

A Steaua július 29-én vagy 30-án az FC Aktobe ellen küzd. A kazah együttes hazai pályán a grúz Dinamo Tbiliszit 3–0-ra verte szerdán délután és 4–0-s összesítéssel, kettős győzelemmel jutott tovább. A 3. selejtező-forduló győztese a BL-ben a főtáblára jutásért fog küzdeni, míg a vesztes az Európa Liga rájátszásában játszik.

Bajnokok Ligája–selejtező, 2. forduló, visszavágó

Steaua – Stromsgodset 2–0 (Râpă 73. perc, Stanciu 84.). Továbbjutott: a Steaua, 3–0-s összesítéssel, kettős győzelemmel.