erős felhőzet
1USD = 4.66 RON

Kettős vereséggel búcsúzott a Honvéd

2017.07.20 - 07:39

A Hapoel Beer-Seva kettős győzelemmel búcsúztatta a Budapest Honvédot a labdarúgó Bajnokok Ligája-selejtező második fordulójában, ugyanis a hazai 2–1-es sikerét követően szerdán a kispesti visszavágón 3-2-re nyert.

Az izraeli együttes bő negyedóra alatt eldöntötte a továbbjutást, mivel 16 perc után már 2–0-ra vezetett. A kispestiek ugyan Davide Lanzafame értékesített büntetőjével és Baráth Botond szép góljával egyenlítettek, végül a vendégek a hajrában megszerezték a győztes gólt.

A Hapoel Beer-Seva a következő körben a bolgár Ludogorec csapatával találkozik, míg a Honvéd befejezte európai kupaszereplését.

Szerdán az is eldőlt, hogy a roman bajnoki címvédő FC Viitorul a luxemburgi Dudelangét kettős győzelemmel, 2–0-s összesítéssel búcsúztató APOEL együttesével játszik majd a 3. fordulóban. Az első mérkőzést Konstancán, a visszavágót a ciprusi Nicosiában rendezik. Az már korábban eldőlt, hogy a nem bajnoki ágon a FCSB a cseh Viktoria Plzennel mérkőzik, az első találkozót Bukarestben játsszák jövő héten.

Bajnokok Ligája-selejtező, 2. forduló, visszavágó

Budapest Honvéd – Hapoel Beer-Seva 2–3 (Lanzafame 45+2. perc – 11-esből, Baráth 76., illetve Ogu 12., Nwakaeme 16., 84.); továbbjutott: a Hapoel kettős győzelemmel, 5–3-as összesítéssel.