×
2024. 04 26.

Kezdődik a női kosárlabda bajnoki középdöntő

2018.03.08 - 19:30

A Szatmárnémeti VSK kosárlabdacsapata a Kolozsvári Universitateával kezd péntek este a román bajnoki középdöntő első fordulójában.

Két mérkőzést játszik pénteken és szombaton a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapata Brassóban a bajnoki középdöntő első tornáján.

Mint ismeretes, a román szövetség idén három felvonásban rendezi meg a női élvonalbeli bajnokságot, az alapszakasz és a rájátszás között ugyanis két tornát rendeznek a felsőházban középdöntő gyanánt. Az elsőben két fordulót, a másodikban pedig három fordulót rendeznek, így minden résztvevő játszik egy meccset a csoport mindegyik csapatával. Ezen eredmények összesítése után alakul ki az 1–5. hely sorrendje, amely alapjául szolgál majd a rájátszás párosításainak. Az alsóházban is rendeznek ugyanis egy tornát, és ez egészíti majd ki az 1–9-es táblázatot, a folytatásban pedig a első a nyolcadikkal, a második a hetedikkel, a harmadik a hatodikkal és a negyedik az ötödikkel játszik majd két nyert mérkőzésig tartó párharcot a rájátszásban.

A felsőház mezőnye Brassóban mérkőzik az első két fordulóban, jövő hétvégén pedig Alexandrián rendezik az utolsó három etapot. Florin Mureșan, a VSK kosárlabda szakosztályának az elnöke azt mondta, hogy legalább a második helyen kell zárjon a csapat, hogy a címvédő Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC együttest a döntőig elkerülhessék. Ehhez Marius Dobă edző tanítványainak minél több meccset meg kell nyerniük.

Pénteken a Kolozsvári Universitatea lesz az ellenfél. A kincses város csapata az alapszakasz utolsó fordulójában ajándékba kapott egy győzelmet a Sepsi-SIC-től és így jutott a legjobb öt közé. A VSK azonban oda-visszavágón verte Dragan Petricevic edző alakulatát: Kolozsváron 75–64-re, Szatmáron 91–89-re (ráadás 5 perc után). Ebben a szezonban a kolozsváriak egyetlen mérkőzésen tudták legyőzni a VSK-t: a Román Kupa-selejtező első meccsén 77–73-ra nyertek odahaza, de a visszavágót elvesztették 80–70-es eredménnyel.

A torna programja

1. forduló, március 9.

Brassói CSTB Olimpia – CSB Teleorman Alexandria (17 óra)

Kolozsvári Universitatea – Szatmárnémeti VSK (19.30 óra)

2. forduló, március 10.

Szatmárnémeti VSK – Brassói CSTB Olimpia (17 óra)

Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC – Kolozsvári Universitatea (19.30 óra).

A bajnoki középdöntő mindegyik mérkőzését közvetíti a román szövetség YouTube-csatonája (FRB Tv) és a prosport.ro.