2024. 03 29.
18 °C

Kezdődik az európai körverseny

2017.02.10 - 12:51

A kadett korosztályos tőrvívók országos bajnoksága után a 17 éves lányok európai körversenyével folytatódik a vívó-hét a Csipler Sándor Vívócsarnokban.

Az Európai Vívó Konföderáció (EFC) és a román szövetség (FRS) égisze alatt zajló Szatmár Kupa–Stahl Katalin emléktorna hetedik alkalommal része a kontinentális sorozatnak, az idei kiírás pedig a körverseny utolsó fordulója és amelynek 2017-ben 75 egyéni nevezője van. A hazai sportolók mellett Ausztriából, Fehéroroszországból, Csehországból, Magyarországról, Olaszországból, Lettországból, a Moldovai Köztársaságból, Szlovákiából és Ukrajnából jönnek a kadett tőrvívó lányok, hogy megküzdjenek a ranglistás pontokért és a Szatmár Kupáért. A legjobb eredményt elért szatmári lány kapja meg a Stahl Katalin-díjat. A FRS által közölt program szerint a szombati egyéni viadalok 9 órakor kezdődnek, 18 órától pedig az elődöntőkben és a döntőkben lépnek pástra a legjobbak. Vasárnap rendezik a csapatversenyt, amelyre 17 nevezés érkezett. 9 órakor kezdődik a torna és 15 órától rendezik a finálét. Ezzel párhuzamosan, vasárnap zajlik a 17 éves fiú tőrvívók nemzetközi küzdelme, a Vasile Costa Emlékverseny. Mindkét verseny támogatója a Szatmárnémeti Polgármesteri Hivatal és a helyi tanács.

Országos bajnokság - érem nélkül

Messze voltak a Szatmárnémeti SK tőrvívó legényei az éremszerző pozícióktól a Csipler Sándor Vívócsarnokban rendezett kadett korosztályos országos bajnokságon. A Lengyel Éva, File Attila, Dan Șuta, Izsáki Arnold edzőnégyes fiatal srácokat nevezett a küzdelmekre, így az egyéni versenyben Fogel Márk a 14., Rés Márton a 21., Gábor Dániel a 24., Lucas Serghie a 26., Nicolas Pop a 27., Matei Serghie a 29., Gábor Énok pedig a 31. helyen zárt. A Szatmárnémeti SK sportolói közül a 16 éves párbajtőrvívó Mácska Ádám érte el a legjobb eredményt, ő a hatodik lett.

A pénteki csapatversenyben a 8. helyen zártak az SK tőrvívó legényei.

Az egyéni versenyben a dobogó mindhárom fokára a Bukaresti CSA Steaua tőrvívói állhattak fel (Silviu Roșu nyert), pénteken pedig a fővárosiak keresztül gázoltak a mezőnyön, a két meccsük tusösszesítése: 90–25.