×
2024. 04 19.

Kezdőknek is jár az arany

2018.12.11 - 16:36

Erős mezőny gyűlt össze idén is a Napoca Dance Festival országos versenyen, amelyről a Loga Dance School táncosai érmekkel tértek haza.

Tizenhét éremmel tértek haza a Szatmárnémeti Loga Dance School sportolói a Kolozsváron rendezett Napoca Dance Festival országos versenyről, amelyre hagyományosan, minden évben nagy számban neveznek táncosok. Idén több mint kétszáz páros lépett a táncparkettre, a szatmári tánciskola döntős sportolóit pedig hat alkalommal szólították dobogóra.

A 14–15 évesek hobbi kategóriájának a versenyében a Korcsmáros Bálint, Domokos Blanka páros nyert, de aranyéremmel tért haza a Pater András, Medgyesi Hanna kettős is, akik a 10–11 éves tánciskolások 2 tánc versenyszámában nyert. Utóbbiak egyébként a 3 tánc versenyszámban is döntőbe jutottak, ahol a negyedik helyen zártak.

Ezüstérmet szerzett a Luca Șimon, Amalia Simion (open basic standard), a Luca Cristian, Jessica Pintea (8–9 évesek, tánciskola, 2 tánc) és a Cristian Smucz, Anacarina Gheorghioi (tánciskola, 2 tánc) párosok, míg a Vékony Viktor, Loga Hajnalka kettős a 16–34 évesek sztenderd nyílt versenyében állhatott a dobogó harmadik fokára.

4. hely: Janis Varga, Mihaela Goraș (12–15 évesek, E-osztály), Kengye Ádám, Illés Tamara (14–15 évesek, D-osztály; 12–15 évesek, open basic standard), Daniel Pop, Gloria Mihai (12–15 évesek, open basic latino).

5. hely: Chris Varga, Polák Hanna (12–13 évesek, D-osztály), Hornyák Dániel, Nagy Júlia (12–15 évesek, open basic latino; 12–15 évesek, open basic standard), Cristian Smucz, Anacarina Gheorghioi (tánciskola, 3 tánc).

6. hely: Rafael Diousi, Alexia Tala (open basic standard), Daniel Pop, Gloria Mihai (14–15 évesek, D-osztály).