erős felhőzet
1USD = 4.66 RON

Kézilabda: Beszámított vereség

2012.11.25 - 15:23

Tizenkét góllal kapott ki a Szatmárnémeti VSK kézilabdacsapata a Nagybányai Extremtől. A máramarosiak az élvonalba vágynak.

A maximumot nyújtott a Szatmárnémeti VSK férfi kézilabdacsapata az A–osztály B csoportjának egyik legjobb csapatával szemben, a Nagybányai Extrem elleni bajnokin. Szombat délben az Ady Endre utcai sportteremben rendezett meccsen a vendégek 22–34 arányban győztek.

Nicolae Istrate edző legénysége tehetetlen volt a fegyelmezetten és jól védekező, gyors támadásokat vezető máramarosiakkal szemben. Míg a nagybányai kapuban Vasile Viman parádézott, túloldalt Cioroiu és Pogyină összesen nem tudott annyi labdát védeni. Igaz, a máramarosi hálóőr előtt egy masszív védelem állt, amit alig sikerült áttörnie a szatmári legényeknek. Az első hazai találatra is három percet kellett várni, Ciaca gólja után 1–3-as állást mutatott az eredményjelző. Az Extrem lépésenként növelte előnyét, a 21. percig kilencre (6–15). Oşvat és Jurj hétre faragták a hátrányt (8–15), és ezt a különbséget sikerült a szünetig megőrizni (11–18).

Fordulás után, az első negyed órában csak Jurj volt eredményes a szatmári oldalon, aki még faragott egyet a hátrányból (17–23). Majd Santeiu, Mureşan és Varga is feliratkoztak a góldobok listájára, viszont a találatok nagyon későn jöttek. Az 52. percben már tíz volt a különbség (18–28), a tizenkettes előnyt pedig két perccel a vége előtt már beállította az Extrem (12–33).

„Egy nagyon jó csapattól kaptunk ki, szerintem nincs okunk arra, hogy szégyenkezzünk. Az utolsó tíz percet leszámítva, szerintem jól játszottak a fiúk, a maximumot adták ki magukból. A végén már észlelhető volt tapasztalat hiánya. Nyilván, ha többet akarunk, akkor át kell gondolni a stratégiát is. Szerintem idén már nem lesznek jelentős változások a csapatnál, de jövő év nyáron másként néz majd ki a VSK játékoskerete” – mondta a találkozó végén Istrate.

Férfi kézilabda, A–osztály, B csoport, 9. forduló

Szatmárnémeti VSK – Nagybányai Extrem 22–34 (11–18).

VSK: Cioroiu 4 védés, Pogyină 6 védés (ebből 1 hétméteres) – Mateş 1 gól, Oşvat 1, Mureşan 3, Jurj 11, Albu, Ciaca 4 (ebből 1 hétméteresből), Santeiu 1, Varga 1, Pop, Tătar.