7 °C
közepes eső

Kézilabda: Sima győzelem Segesváron

2013.09.29 - 16:09

Tíz percig tartotta magát a vendéglátó Segesvári CSS csapata a Szatmárnémeti VSK férfi kézilabdacsapatával szemben, utána elfogyott a szusz, így Nicolae Istrate edző legénysége simán behúzta az A–osztályos bajnokság 2. fordulójának a mérkőzését is.

Pedig a Maros megyei együttes egyáltalán nem sorolható az amatőrök közé, ugyanis a játékoskeretben tapasztalt kézilabdázók vannak: Soltan a Székelyudvarhelyi KC-től, Gane pedig a Bukaresti CSM-től szerződött Segesvárra, de pályára lépett Ciornohuţ is, aki korábban tagja volt a VSK másodosztályt nyerő csapatának. A CSS így is csak a 12. percig irányított, 7–6-os állásról ugyanis átvette a vezetést a VSK, három perccel később már 7–10 volt az állás. A „gólmasina” működött a szatmári legényeknél, szünetig tízre növelték az előnyt (14-24). A fordulás után sem változott a játék képe, Chira kihagyott hétméteresei pedig csak a statisztikát rontották, a végeredményben nem számított, ugyanis a VSK két ponttal tért haza (31–44).

A mérkőzés végén veterán csapattársukat ünnepelték a legények, ugyanis Florin Mateş tegnap ünnepelte 34. születésnapját.

Istrate csapata kettőből két bajnokit nyert és a szakvezető bízik abban, hogy csütörtökön a harmadik győzelmet is behúzzák, ekkor már hazai közönség előtt. A VSK – Nagyszebeni HC találkozót csütörtökön 17 órától fogják játszani a Sportlíceum Ady Endre utcai termében.

Férfi kézilabda, A–osztály, B csoport, 2. forduló

Segesvári CSS – Szatmárnémeti VSK 31–44 (14–24)

VSK: Cioroiu 17 védés (ebből 2 hétméteres), Pogyină 2 (1x7 m) – Morar 11 gól, Jurj 10, Mateş 7, Ungar 6, Pop A. 3, Chira 3 (ebből 2 hétméteres), Varga 2, Santeiu 1, Tătăran 1, Pop R., Tătar, Mureşan. Edző: Nicolae Istrate.