Kézilabda: Sima győzelem
Utoljára módositva: 2014-10-19 17:22:04

A papírforma szerint sima győzelmet aratott a Szatmárnémeti VSK férfi kézilabdacsapata a Segesvári HCM elleni hazai bajnoki mérkőzésen.

Raul Pop (piros mezben, a labdával) szombaton sem villogott

Nicolae Istrate edző nem bízott semmit a véletlenre és pályára küldte azon alapjátékosait is, akik kisebb sérülés miatt az elmúlt hét folyamán kevesebbet edzettek: Oláh keveset játszott, de Acsinia és Mureşan majdnem végig a pályán voltak. Így a szatmári legénység a 22. percben már tizenkét góllal vezetett (21–9), de a fort növelni tudták eggyel a szünetig (26–13). A fordulás után sem változott sokat a játék képe, öt perc után már tizenöt volt közte (30–15). Tizennyolc gól volt a legnagyobb különbség (58. perc 43–25), ebből még faragott a vendégcsapat két gólt a végéig (44–28).

A VSK oldalán egyébként minden játékos pályára lépett szombaton a Both Katalin Sportteremben rendezett meccsen és a kapusokon kívül valamennyien gólt dobtak.

Remélhetően ez a lendület megmarad a november 8-ig, hiszen addig szünetel a másodosztályos bajnokság. Három hét múlva az újonc Gyulafehérvári UNIT látja vendégül az Istrate–csapatot.

KATTINTSON IDE ÉS NÉZZE MEG A MÉRKŐZÉSEN KÉSZÜLT FÉNYKÉPEKET IS!

Férfi kézilabda, A–osztály, B–csoport, 7. forduló

Szatmárnémeti VSK – Segesvári HCM 44–28 (26–13).

VSK: Cioroiu 7 védés (36,84 százalékos teljesítmény), Pogyină 11 védés (57,89 százalék), Cutoiu 2 védés – Mateş 8 gól, Ungar 4, Clipea 1, Morar 5, Oláh 2, Acsinia 10, Mureşan 6, Cristescu 4, Santeiu 2, Varga 1, Pop 1.