2024. 04 26.
4 °C

Kiestek a kosaras lányok

2017.01.08 - 19:49

Tizennyolc pontos előnyből kezdte vasárnap délután a Brassói Olimpia elleni Román Kupa-selejtező visszavágóját a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapata, de huszoneggyel kapott ki a Cenk alatti településen.

Egy perccel az első negyed vége előtt 26–10 volt az állás, vagyis a brassóiaknak már csak kétpontos hátrányt kellett ledolgozniuk. Houser nem sokat totojázott, és a triplájával már az Olimpia állt továbbjutásra (29–10), így a második negyedet gyakorlatilag +1-ről kezdte a brassói csapat, a VSK pedig futhatott az eredmény után. Négy és fél percnyi várakozás után végre beakadt egy labda: Batey dupláját Laza Eni pontjai követték, de érthetetlenül Araujo lecserélte a szatmári lányt 31–15-ös állásnál. Reed teljesítménye végre feljavult, és dobásaival a 16. percben mínusz 15-re jött fel a VSK (36–21), viszont túloldalt Houser sem hagyta annyiban, és huszonkét pontot tett a két csapat közé (43–21). Rákapcsolt Reed, majd visszajött Laza Eni is, akik visszahozták a VSK reményeit (43–26). Ezúttal Crăciun és Higgins volt az ellenfél két pontfelelőse, hogy az Olimpia a 25. percig ismét tetemes különbséggel vezessen (56–34). A 28. percben akadt be az első szatmári távoli dobás: a kilencedik próbálkozás végre három pontot hozott, és Ferenczi volt a szerző (58–41). Ezzel, összesített különbséget tekintve, +1-ről kezdhette a VSK az utolsó negyedet, amely Oláh Andi négy pontjával indult (63–47), de a hazaiak pontosabb játéka döntő volt, 70–47-es állásnál pedig hiábavalónak tűnt Araujo időkérése, mivel a szatmáriak teljesítményén ez nem segített.

A VSK játéka darabokra hullott, de a statisztikát tekintve az is sokat mondhat, hogy Tavic (képünkön fehér mezben) első pontjait a 38. percben szerezte, a kispadról pedig csak Ferenczi jött három ponttal. Oláh Andi a végén még hiú reményeket dédelgetett, de a játékosok és az edző folyamatos hibás döntései révén a hátrányt nem sikerült csökkenteni, így az Olimpia jutott be a legjobb nyolc közé.

Talán a sorsolásnál szerencsénk lesz, és a VSK lesz a két csapat egyike, amely „lucky looser”-ként továbbjut. Sorsolás kedden.