2024. 04 16.
Csongor

Kifulladtak a végére a lányok

2014.04.02 - 19:58

A papírformának megfelelően 1–0-ra vezeti a Gyulafehérvári CSU a Szatmárnémeti VSK elleni negyeddöntős párharcot. A szatmári kosaras lányok viszont jól játszottak a szerdai meccs első félidejében.

Az Orosz Andreea, Tarţa–Laza Enikő, Cristiana Cutaş, Kornti Jones, Caila Desroches felállásban kezdő VSK remek első nyolc percet produkált, ugyanis végig sakkban tartotta a sokkal erősebb kerettel rendelkező fehérváriakat. 15–10-ről Cutaş–triplával zárkózott fel a csapat, de másfél perccel a vége előtt magasabb sebességi fokozatra kapcsolt a CSU és a szünet előtt tizenegyre növelte előnyét (26–15).

A második negyed is remekre sikeredett, hiszen Éles Péter tanítványai – ígéretükhöz híven – nem adták fel a harcot. Tizenöt pontos CSU–fornál (36–21) az edző egyperces taktikai megbeszélésre hívta a lányokat, majd egy 9–0-s sorozattal felzárkóztak nyolcra (38–30). A hajrá ismét a hazaiaké volt, így tizenhárom pont előnnyel várhatták a szünetet (43–30).

A fordulás után az öltözőbe maradhatott a VSK, mert úgy tűnt egy darabig, hogy csak egy csapat van a pályán. De a CSU-nak sem ment a játék, mégis huszonegyre növelte az előnyt a 25. percig (57–36). Az utolsó három percben rengeteg hibával játszott mindkét együttes, csak Cutaş pontjai az utolsó másodpercben „zavarták meg az állóvizet” (57–40).

Az utolsó negyedben ráadásul kifulladtak a szatmári lányok, Éles Péter hiába próbálkozott cserékkel és időkérésekkel, nem sikerült felrázni a játékosokat. Egy négy perces, 11–0-s sorozattal ráadásul tetemes előnyt gyűjtött be a fehérvári együttes (79–49), amiből Tarţa Eni és Orosz Andi a végén még faragott négy pontot, de az már nem számított.

Ezzel, a papírformának megfelelően, a CSU 1–0-ra vezet a két nyert mérkőzésig tartó negyeddöntős párharcban. Folytatás vasárnap Szatmárnémetiben, a Both Katalin Sportteremben.

Női kosárlabda Nemzeti Liga, rájátszás, negyeddöntő, 1. mérkőzés

Gyulafehérvári CSU – Szatmárnémeti VSK 81–55 (26:15, 17:15, 14:10, 24:15).

VSK (pontok száma, lepattanók, gólpasszok): Adi (4, 3, 0), Orosz (9, 4, 2), Voica (0, 1, 0), Moldoveanu, Bolba (0, 1, 0), Nagy (0, 0, 1), Desroches (6, 13, 1), Tarţa–Laza (13, 5, 5), Jones (16, 4, 4), Cutaş (7, 4, 3).