Ervin
3 °C

Kijutottak az Eb-re a lányok

2017.10.23 - 10:49

A Szatmárnémeti Thomas Gym SK öt sportolója is kvalifikálta magát a Naturál Testépítők Nemzetközi Szövetsége (INBA) által rendezett Európa-bajnokságra, amelyet ezen a hétvégén rendeznek meg a boszniai Mostar településen.

Marius Thomas edző és klubelnök tanítványai ezen a hétvégén a magyar szövetség meghívására Tatabányán nyerték el a kontinentális tornára való részvételi jogot, ugyanis kiváló eredményeket értek el az INBA Magyar bajnokság és Európai Elite Tour-on. A 10 éven aluli lányok korosztályát a szatmáriak uralták. Maja Krisztina állhatott a dobogó legfelső fokára, Mara Șepși zárt a második helyen, a bronzérem pedig Carla Maria Pop nyakába került. Ráadásul a negyedik helyen is szatmári lány zárt, a még csak 7 éves Gnandt Andreea személyében.

A 10 éven felüliek között Livia Păcurar a negyedik lett.

Marius Thomas elmondta, hogy a magyar szövetség a hazai klubok sportolói mellett és több külföldi egyesületet is meghívott a fitnesz-tornára, amelyet két korosztálynak, 10 éven aluliaknak és 10 éven felülieknek rendezett meg, „Hatalmas öröm volt a csapatban, amikor megkaptuk a meghívást az Európa-bajnokságra. Sok szerencsét kívánok a lányoknak” — tette hozzá a szakvezető.