×
2024. 04 20.

Kikapott a CFR, de még bíznak a kolozsváriak

2012.11.08 - 09:41

A Celtic Glasgow szolgáltatta a labdarúgó Bajnokok Ligája csoportmérkőzéseinek legnagyobb meglepetését szerda este: a skótok hazai pályán 2–1-re legyőzték verték az FC Barcelona együttest.

Az Isztambulban 1–1-es döntetlent elérő Kolozsvári CFR hazai pályán megilletődötten játszott szerda este a Galatasaray elleni labdarúgó Bajnokok Ligája csoportmérkőzésén. Az első félidőben a törökök 65 százalékban birtokolták a labdát, és mezőnyfölényét gólra is váltották Burak Yilmaz fejesével. A második félidőben Modou Sougou pazar labdát kapott Rafael Bastostól, és a védők mögé bújva magabiztosan kilőtte a jobb alsó sarkot, ezzel visszahozta a reményeket a CFR táborába. Azonban a kolozsváriak túlságosan is megnyugodtak, a hátul passzolgató Gabi Mureşantól Hamit Altintop ellopta a labdát, Burak Yilmaz elé tálalt, ő pedig élete egyik legkönnyebb góljával visszaszerezte a vezetést. Bő tíz perccel később Burak Yilmaz mesterhármassá tette esti mérlegét, amivel a Galata el is döntötte a meccset.

A törökök győzelmükkel pontszámban beérték, egymás elleni eredménnyel megelőzték a román bajnoki címvédőt, és másodikok a csoportban. „Tudatában voltam a két csapat közötti értékbeli különbségének. Legénységem egy jó együttessel küzdött, ezért dicséret illeti őket. Büszkék kell legyünk rájuk, én az vagyok. Optimistának kell maradni, bízni kell a továbbjutásban” – nyilatkozta a találkozó után Paulo Sergio, aki először ült a kolozsváriak kispadján BL-meccsen.

A Málaga és a Porto után harmadikként a Manchester United foglalta el helyét a sorozat nyolcaddöntőjében, miután egy áramszünet miatt egy ízben megszakított mérkőzésen 3–1-re győzött Bragában. Sir Alex Ferguson menedzser legénysége 0–1-ről fordítva, az utolsó negyed órában verte a házigazda portugálokat. A Braga így marad a H csoport utolsó helyén, november 20-án pedig Kolozsvárra látogat, ahol a széria harmadik helyének a sorsa dőlhet el.

A G csoportban a Celtic a Barcelonát fogadta, és a skótok hatalmas meglepetésre győzelmet arattak. A vendégeknek Lionel Messi hiába szépített a hajrában, egyenlíteni már nem tudtak. Az argentin aranylabdás mindezek ellenére nem aggódik a vereség miatt, már csak azért sem, mert csapata megőrizték első helyét a szériában. „A gólom túl későn jött, és már nem segített nekünk semmit. Nyerni akartunk, hogy biztossá tegyük helyünket a nyolcaddöntőben, de nincs baj, hiszen még így is mi állunk a csoport élén” – mondta Messi.

„Ez karrierem legdicsőségesebb napja – nyilatkozta a Celtic menedzsere, Neil Lennon. – Elképesztően nagy ajándék a klub 125. születésnapjára, megvertük a világ legjobb csapatát, ezt aranybetűkkel írják majd a klubtörténetbe.”

Bajnokok Ligája

E csoport

Juventus – Nordsjaelland 4–0 (Marchisio 6. perc, Vidal 23., Giovinco 37., Quagliarella 75.), Chelsea – Sahtar Donyeck 3–2 (F. Torres 6., Oscar 40., Moses 90+4., illetve Willian 9., 47.). A csoport állása: 1. Chelsea 7 pont (10–6), 2. Sahtar 7 (7–5), 3. Juventus 6, 4. Nordsjaelland 1.

F csoport

Valencia – BATE Boriszov 4–2 (Jonas 26. perc, Soldado 29. – 11-esből, Feghouli 51., 86., illetve Renan Bressan 53., Mozolevszkij 83.), Bayern München – Lille OSC 6–1 (Schweinsteiger 5., Pizarro 18., 28., 33., Balmont 23. – öngól, Kroos 66., illetve S. Kalou 57.). A csoport állása: 1. Valencia 9 pont (10–4), 2. Bayern 9 (10–5), 3. BATE 6, 4. Lille 0.

G csoport

Benfica – Szpartak Moszkva 2–0 (Ó. Cardozo 55. perc, 69.), Celtic – FC Barcelona 2–1 (Wanyama 21. perc, Watt 83., illetve Messi 90+1.). A csoport állása: 1. Barcelona 9, 2. Celtic 7, 3. Benfica 4, 4. Szpartak 3.

H csoport

Kolozsvári CFR – Galatasaray 1–3 (Sougou 53. perc, illetve Burak Yilmaz 18., 61.,74.)

Sporting Braga – Manchester United 1–3 (Alan 49. perc – 11-esből, illetve Van Persie 80., Rooney 84. – 11-esből, J. Hernández 90+2.).