×
2024. 04 25.

Kikapott a norvégoktól és kiesett a magyar válogatott

2019.01.24 - 09:49

A magyar férfi kézilabda-válogatott nem játszhat az olimpiai selejtezőt érő hetedik helyért a német-dán közös rendezésű világbajnokságon, miután a középdöntő záró fordulójában Herningben 35–26-ra kikapott a norvég csapattól, így tizedikként zárt.

A magyar válogatott annak ismeretében lépett pályára, hogy a győzelem és a döntetlen mellett a négygólos, vagy annál kisebb különbségű vereség, illetve legalább 25 lőtt gól esetén az ötgólos kudarc is elegendő számára a csoport negyedik helyének megszerzéséhez, ami az olimpiai selejtezőt érő hetedik helyezésért sorra kerülő szombati meccs miatt volt fontos.

Az előző világbajnokságon ezüstérmes norvégok Magnus Jöndal góljainak köszönhetően jól kezdtek, és a német játékvezetők is segítették őket, öt perc alatt három magyar játékost állítottak ki. A magyarok a következő világbajnokság házigazdájával, Egyiptommal futottak versenyt a csoport negyedik helyéért, a meccset pedig a helyszínen tekintette meg a Nemzetközi Kézilabda-szövetség elnöke, az egyiptomi Hasszan Musztafa is.

A 15. percben került először négygólos hátrányba a válogatott, ebben a támadások során elkövetett hibák is közrejátszottak. Védekezésben és támadásban is akadtak gondok, így a fordulás után a norvégok hamar tettek hatot a két csapat közé (20–14). A kapuscsere sem segített, az ellenfél szinte tetszés szerint érte el góljait, és hatékonyan védekezett, így a meccs háromnegyedénél már tíz találattal jobban állt.

A hajrában némileg csökkent a különbség, de nem a szükséges mértékben, így a nemzeti csapat nem vehet részt az ötkarikás selejtezőért folyó szombati helyosztón, amit a hetedik helyért rendeznek.

Elméleti esélye még maradt a magyaroknak, hogy részt vegyen a jövő tavasszal sorra kerülő olimpiai selejtezőtornákon. Ha a vb legjobb kilenc csapatából Egyiptom megnyeri az Afrika-bajnokságot, Brazília a Pánamerikai bajnokságot, míg a német-francia-horvát-spanyol-dán-norvég-svéd hetesből az egyik Európa-bajnok lesz.

Férfi kézilabda-világbajnokság, középdöntő, 4. (utolsó) játéknap

I. csoport (Köln)

Németország – Spanyolország 31–30 (17–16)

Brazília – Izland 32–29 (15–15)

Horvátország – Franciaország 23–20 (11–11)

A végeredmény: 1. Németország 9 pont, 2. Franciaország 7, 3. Horvátország 6, 4. Spanyolország 4, 5. Brazília 4, 6. Izland 0.

II. csoport (Herning)

Dánia – Svédország 30–26 (13–13)

Norvégia – Magyarország 35–26 (16–13)

Egyiptom – Tunézia 30–23 (15–10)

A végeredmény: 1. Dánia 10 pont, 2. Norvégia 8, 3. Svédország 6, 4. Egyiptom 3 (132–138), 5. Magyarország 3 (134–144), 6. Tunézia 0.

Pontegyenlőség esetén az egymás elleni eredmény rangsorolt.

Péntek, elődöntő (Hamburg)

Dánia – Franciaország (18.30 óra, Digisport 1, M4 Sport)

Németország – Norvégia (21.30 óra, Digisport 1, M4 Sport)

Szombat, a 7. helyért (Herning)

Spanyolország – Egyiptom (18.30 óra, Digisport 2)

Szombat. az 5. helyért (Herning)

Horvátország – Svédország (21.30 óra, M4 Sport)

Vasárnap, bronzmérkőzés (Herning)

az első elődöntő vesztese – a második elődöntő vesztese (15.30 óra, Digisport 2, M4 Sport)

Vasárnap, döntő (Herning)

az első elődöntő nyertese – a második elődöntő nyertese (18.30 óra, Digisport 1, M4 Sport)